1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Kedves Gazdi! Jobb a védekezés, többféle módon is távol tudja tarnai a legyeket. De a már kivakart bőrfelületek, ill. a legyek által kicsípett fülkagyló sérülések fertőződésének megakadályozására, a szöveti regeneráció támogatására és a legyek egyidejű távoltartására helyileg javasolt a kiváló légy riasztó hatású M.Á. – SZOL PLUSZ elnevezésű készítmény spray és/vagy kenőcs formában egyaránt beszerezhető változatának helyileg történő alkalmazása, naponta kétszer. Ez utóbbit a tatai Equus Kft. forgalmazza és rendelésre megküldi (www.equus.hu) Nem homeopátiás megoldás is van: Továbbá kaphatók kifejezetten ilyen sebekre alkalmazható kátrányszerű oldatok is, de hámosító kenőcsök is használhatók, mint a Charmil. A kutya fülét alapos tisztítás és fertőtlenítés után Charmil géllel kell bekenni, emellett érdemes a kutya martájékát és a gerincvonalában a hátát befújni "Insecticide 2000" spray-vel. Ez utóbbival a kutya környezetét is be kell fújni a legyek távol tartása érdekében. Az Advantix csepp is sok kutyatartónak bevált. Sokszor csak a kitartó, rendszeresen ismételt, komplex rovarellenes védekezés vezet eredményre. http://www.haziallat.hu/allati-trendi/homeopatia-kedvenceinknek/verszivo-legy-kutya-lo/3294/
Kedves Gazdi! A találgatás helyett javaslom, minél hamarabb vigye el cicáját állatorvoshoz. Ez sajnos nem az az eset, amikor látatlanban tanácsot lehetne adni...
A leírás alapján valószínűleg valamilyen ekcémás bőrgyulladása lehet. Előfordulhat, hogy a sampon okozta, de utána kellene járni. Érdemes lenne egy bőrkaparék és vérvizsgálatot kérni, amiből kiderülhet a pontos ok.
Sajnos a feltett kérdések legtöbbjére nem lehet megfelelő választ adni. Nem vagyunk ugyanis jósok, és nem lehet megmondani előre, mi lesz, ha.... Ha a kutyája jó egészségebn van, akkor ezek a kérdések nem okozhatnak problémát. De ha valami már nem olyan, mint fiatal korában, akkor lehetnek gondok is. Esetleg egy nagyon alapos, mindenre kiterjedő kivizsgálás segíthet a "jóslásban". Azt pedig, hogy mi van Norvégiában, ott hogyan mennek a dolgok, én sajnos nem tudom megmondani, mert erről nincsenek információink.
Mivel a száraz tápot nem hányj ki a leveléből olvasva, azt gondolom, talán a husi annyira ízlik neki, hogy egyáltalán nem rágja meg,csak habzsolva befalja. Ez okozhat hányást. Próbálja meg gyakrabban és kisebb adagokkal etetni. Ha nem így látja, akkor mindenképpen javaslom, hogy vizsgáltassa meg állatorvossal a cicát.