1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetnek több oka is lehet: anatómiai adottságok, elhízás, az ún. légcsőkollapszus, mely izgatott állapotban jelentkezhet, stb. Ezért azt javaslom, hogy első lépésben vizsgáltassa ki kedvencét (fizikai és egyéb műszeres vizsgálatok), hogy kiderüljön, mi okozza ezen tüneteket. A további gyógykezelés is a vizsgálatok eredményétől függ. A képeket nézve azonban bizonyos, hogy a kutyus táplálkozását is át kell alakítani, - nem csak! - a túlsúly miatt. Ehhez mindenképpen kérje szakember személyes (!) segítségét. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Csak kép alapján nem tudom eldönteni mi lehet. Meg is kell tapintani. Ha nem gyógyul, mutassa meg állatorvosának!
Kedves Gabriella! Ha a bepisilés nem szűnik, mindenképpen keressen fel egy kollégát, elképzelhető, hogy felfázott. De ha a kutyának krónikus betegsége van a kutyusnak (és állandó gyógyszeres kezelés alatt áll), ettől függetlenül javasolt a kontroll!
Lehet vakcináztatni a lovat a vemhesség kétharmadáig. Minden vakcinának megvan a programja a beadást illetően, attól függően hogy a kezelő állatorvos mit javasol, el fogja mondani az oltási tervet.
Kedves Gazdi! A spot-on típusú, kifejezetten macskák számára kifeljesztett bolhairtó cseppek 8 hetesnél idősebb cickák esetében alkalmazhatóak biztonságosan.