1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Ezt így látatlanból nem lehet megmondani. Dr. Puskás Gábor
Nagyon következetes rangsorbeállítás szükséges a konfliktusok enyhítése érdekében. További előnyt jelenthetne a szuka kutya ivartalanítása - így a tüzelés nem motiválná a kanokat az egymás közötti konkurenciára (hiába az egyik ivartalanított, a másikban a hormonok kiváltják a megfelelő viselkedést !) Részletes és használható tanácsokat csak a kutyák megfigyelését követően és a tartási körülmények ismeretében lehet adni. Valamit bizonyára helytelenül csináltak/nak a falkán belül.
Ha egyébként jól van, nincs váladék ürülés az orrából, akkor lehetséges, hogy valami időnként irritálja az orrát. Ha váladékos is az orra, vagy bágyadtnak tűnik, feltétlen mutassa meg állatorvosnak.
A félelem enyhítésével kapcsolatban ajánlom a "Félős és agresszív kutyák" e-oktatási ismeretterjesztő programot: www.4tappancs.net A minnél gyakoribb póráz nélküli sétáltatás lenne az egyik jó alternatíva. Fajtársakkal szembeni ismételt szocializációs tréning a másik lehetőség.
Sajnos véleményt, vagy tanácsot látatlanban ezúttal sem tudok adni. Javaslatom: a www.homeopata.hu oldalról válasszon ki egy homeopata állatorvost és mielőbb vigye hozzá uszkárját, az oltási könyvével együtt.