1476. Ősmadarak rejtélye
Egy 8-10 millió éve élt óriásmadár páratlan épségű, 40 centiméteres koponyájára bukkantak Dél-Peruban, ahol a száraz klíma sok kövületet megőrzött.
Egy 8-10 millió éve élt óriásmadár páratlan épségű, 40 centiméteres koponyájára bukkantak Dél-Peruban, ahol a száraz klíma sok kövületet megőrzött.
A hüllők terráriumának kialakításakor nem árt tisztában lennünk az állatok jellemzőivel és tartásuk alapvető feltételeivel. Most az afrikai házisikló és a kaliforniai királysikló terráriumi tartásával ismerkedhetünk meg.
Amikor ellátogatunk a kennelbe, hogy kiválasszuk az eladó kutyák közül azt a kutyakölyköt, aki legjobb barátunk lesz hosszú éveken át, nincs könnyű dolgunk, hiszen az egyik guruló szőrpamacs tündéribb, mint a másik. Nevet találni az új kiskutyának pedig még ennél is nehezebb feladat!
Az egyre népszerűbb Jack Russell terrier nem hiába talál egyre több családban otthonra: kedves, játékos, intelligens, nagyon aktív kutya, ám tudni kell, hogy személyisége és mozgásigénye rendkívüli. Nézzük, kiknek is ajánljuk ezt a különleges ebet!
Nincs is nagyobb öröm a családban, mint amikor várandós kedvencünknél megindul a szülés, és egymás után bújnak elő az apró kölykök...na de rögtön tizenhét?
Az alternatív gyógymódok mit sem érnek, ha nem tudjuk kideríteni a bénulás ill. elgyengülés okát. Mindenképpen meg kéne őt vizsgáltatni állatorvossal.Olyan helyen, ahol vadon élő madarakkal(is) foglalkoznak pl: Hortobágy http://web.axelero.hu/pusztadr/ Székesfehérvár http://www.vadmadarkorhaz.hu/, SzIE Állatorvostudományi Kara Egzotikus szakrendelés Budapest.
Üdvözlöm, A teknős etetése, nagyjából úgy néz ki, hogy a heti etetések sűrűsége (tehát h hetente hányszor etetünk) attól függ, hogy a teknős mekkora. Egészen kis teknősöket akár naponta is meg lehet kínálni, a 10-20 cm-es teknősöket heti 3-4 alkalommal lehet etetni, míg az egészen nagyokat akár heti 2-3 alkalomra is szoktathatjuk. A teknősök alkalmanként annyit kapjanak enni amennyit jóizűen megesznek. A jóízűen azt jelenti, hogy amikor elkezdi a teknős cafatolni a halat, már nem nyeli le egyből hanem "nyámnyog" rajta, akkor kell abbahagyni...addig tartott a "jóizüen megeszi" kategória... Hát kb. így... remélem segítettem ÜDv-Éva
Kedves Kérdező! A kérdéséből nem derült ki, hogy hány galambról van szó, és milyen az ivar arány a dúcban, illetve hogy télire szétszedte-e már a párokat. Ha még együtt vannak a párok a dúcban, és több a hím, mint a tojó, akkor több a veszekedés is. Postagalamboknál viszonylag ritka, hogy 2 hím párba álljon, főleg ha tojók is vannak a dúcban. Előfordulhat azonban az is, hogy egy hím több fészket szeretne foglalni, amiből szintén veszekedés van. Ebben Az esetben érdemes lenne plusz fészek tálakat elhelyezni, esetleg kifigyelni a legagresszívebb hímet és elkülöníteni, vagy páronként szétszedni a csapatot, és egy időre külön zárni őket egymástól. Majd ezután egyszerre az összes párt visszaengedni a dúcba, hogy fészket foglaljanak maguknak újra. De ha télire már külön választotta őket, és úgy van veszekedés a csoportokban, az véleményem szerint az ősz beálltával, és a tél közeledtével meg fog szűnni. A tenyészidőszak végével a galambok lenyugszanak, pihennek. Azonos nemű egyedek párba állása majd tavasszal megoldódik, amikor a hímek és a tojók újra együtt lesznek. Üdvözlettel: Kis Klaudia
Kedves Gazdi! A kutyának bolhaekcémája van! Ilyenkor az állat a bolha nyálára allergizálódik, ezt csak bolhairtással már nem lehet megszüntetni, hanem gyulladáscsökkentők, antiallergikumok is kellenek. Forduljon orvoshoz, akár máshoz, mint eddig!
Kedves Gazdi! Segíthet a homeopátia, alábbi cikkben a részletek: http://www.haziallat.hu/allati-trendi/homeopatia-kedvenceinknek/az-agresszivitas-formai-kezelese-homeopatiaval/4232/ De kérheti Stefan Siman segítségét is, ahogyan azt Ő már korábban is javasolta: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/foxterrier-agressziv-kutya/14235/