1486. Mi az a kennel köhögés?
A kennel köhögés egy fertőző légcső- és hörgőgyulladás, aminek számos oka lehet. Nem jár lázzal, a kutya eszik, iszik, de erősen köhög.
A kennel köhögés egy fertőző légcső- és hörgőgyulladás, aminek számos oka lehet. Nem jár lázzal, a kutya eszik, iszik, de erősen köhög.
A kennel köhögés sokszor magától is elmúlik, mint az embereknél egy "megfázás". Azonban gyulladáscsökkentőkkel, köhögéscsillapítókkal vagy éppen hurutoldókkal, immunerősítő szerekkel, vitaminokkal, és szükség esetén antibiotikummal a betegség lefolyása gyorsítható, a tünetek (főképp a kínzó köhögés) enyhíthetőek.
Sok kérdés érkezik Dr. Háziállat postaládájába a kutyák ivartalanításával kapcsolatban. Mikor esedékes az ivartalanítás, egyáltalán szükség-e, és ha igen, hogyan hozhatjuk meg a legjobb döntést?
A hüllők terráriumának kialakításakor nem árt tisztában lennünk az állatok fajtajellemzőivel és tartásuk alapvető feltételeivel. Most a vörös királysikló terráriumi tartásának szabályaival ismerkedhetünk meg.
Egyre több pórázvégen vonuló macskával találkozunk az utcákon. De vajon szabad-e egy macskát pórázon sétáltatni?
A szimmetrikus szőrritkulás lehet hormonális megbetegedés miatt is, de gyakran csak a túlzott tisztálkodás okozza a fokozott szőrkopást. Ennek megállapításához vizsgálatra lenne szükség. Ezen kívül feltétlen adagoljon a cicának rendszeresen szőroldó pasztát, mert a lenyelt szőr a gyomorban megülve hányást, a bélben továbbhaladva bélelzáródást okozhat.
Kedves gazdi! Ha a cicájánál egyensúlyzavart észlel, függetlenül attól, hogy kismértékű vagy erőteljes-e az egyensúlyzavar, minél hamarabb vigye el egy kisállatokkal is foglalkozó állatorvoshoz. Az egyensúlyzavar ugyanis mindig valamilyen idegrendszeri eredetű betegség és/vagy a közép- és a belsőfül betegségeinek a tüneteként jelentkezik az állaton, ezt csakis állatorvos tudja vizsgálatok alapján diagnosztizálni és gyógykezelni.
A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos
Kedves Gazdi! Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni ! - A leírtak alapján a félelmi tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiával lehet enyhíteni a tüneteket, de ezzel valóban nem lehet teljeskörű változást elérni. (http://bolthely.hu/4tappancs/lista/47b7299ecd481_BACH-VIRAGSZER ) Ha érdekli a tréning, keressen:Üdvözlettel:Stefan Siman
Üdvözlöm. A teknősök takarmányozására alacsony foszfor, és cukor tartalmú, magas rosttartalmú növények megfelelőek, így a meggy sajnos minden szinten rossz a teknősnek. Át kellene alakítani az étrendjét leveles zöldekre. Ha pár napig nem eszik, nem kell megijedni nem esik baja... azzal is lehet próbálkozni, hogy apró darabokra szedik szét a meggyet és hozzá kevernek -egyre növekvő arányban leveles zöldeket... az alábbi linken olvashatnak bővebben a teknősök tartásáról: http://www.exopet.hu/allatgyogyaszati/centrum/20111123-europai-szarazfoldi-teknosok-tartasa Üdv:Éva