1491. A legjobb kutyahordozók minden alkalomra
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
A hüllők terráriumi tartásakor nem árt tisztában lennünk az állatok fajtajellemzőivel és viselkedésével. Főként akkor ha legújabb kedvencünk egy nagytestű kígyó. 9 hasznos tipp újdonsült kígyótartóknak!
Kedves Orsi! Tulajdonképpen az állatoknak is koszolódik, használódik a foguk életük során akárcsak az embereknek. Az, hogy mennyire gyorsan indul meg a folyamat, az egyedi, és igen sok tényezőtől függ (faj függő, fajtafüggő, egyéb betegségektől befolyásolt stb). Bővebben erről itt olvashat > http://exopet.hu/allatgyogyaszati/centrum/20110904-egeszseges-fogak-egeszsegesebb-kedvencek A nyugalom érdekében esetleg érdemes felkeresni egy állatorvost, aki megfelelően áll ehhez a kérdéshez, átnézi a szájüreget, és szükség esetén megnyugtatja Önt, hogy nincsen probléma... A megelőzés érdekében és a szinten tartás végett érdemes hetente pár alkalommal állatoknak készült fogkrém alkalmazása... Üdv-Éva
A kutya lábremegése hátterében lehet ugyan neurológia probléma, de ez ebben a korban már ritkán elsődleges. A lábremegést nem az estéhez, inkább az etetéshez kapcsolva kellene megfigyelni. Amennyiben rendszeresen az etetést követően jelentkezik a "rosszullét", érdemes a vérnyomást ellenőrizni (emelkedését leggyakrabban idült veselégtelenség okozhatja). A magas vérnyomás eredményezheti olyan erek (shöntök) megnyílását a májban, vagy a májat ellátó erek között, amelyek régóta megvannak ugyan (fejlődési rendellenességként), de eddig nem okoztak tüneteket. A máj és a vese működészavarán kívül felvetődhetnek kardiológiai problémák, amennyiben a tünetek valamilyen hirtelen mozgás, ugrálás után (például a gazdi hazaérkezése) jelentkeznek. Kálium, nátrium, kálcium, magnézium, szelén, B-vitaminok abszolut vagy relatív hiánya is okozhat hasonló tüneteket. A nyakcsigolyák tájékán, amely az első végtagokat ellátó idegek kilépési helye, keletkező szűkület az idegekre gyakorolt nyomás révén okozhat hasonló tüneteket. A fertőző betegségek közül a Lyme kórt is érdemes kizárni, amely vérvizsgálattal lehetséges.Amennyiben az összes vizsgálat negatív eredményre vezet, akkor a vizsgálatokat az epilepszia irányába is érdemes kiterjeszteni. Ugyanis nem minden görcsroham epilepszia, és nem minden epilepszia jár görcsrohamokkal. Minthogy az ilyen, ritkán jelentkező tüneteket az állat rendszerint a vizsgálat alkalmával nem produkálja, érdemes egy ilyen "rohamot" videóra vagy mobiltelefonra rögzíteni, lehetőleg az elejétől a végéig. Ezenkívül célszerű egy naplót vezetni abból a célból, hogy az esetleges összefüggések könnyebben (és olcsóbban) feltárhatók legyenek. Ebben rögzíteni a roham előtti körülményeket (étkezés, megérkezés, mozgás...), a roham lezajlásárt (melyik végtagon kezdődött, hogyan terjedt, melyik oldalára feküdt az állat, volt-e nyálzás, vizelet, bélsár ürítés, láthatók voltak-e szemtünetek, szívverés, légzés szaporább-e, vagy éppen kimaradt, ájulás, eszméletvesztés történt-e, mennyi idő alatt csillapodott, és a roham után hogyan viselkedett az állat (megnövekedett étvágy, szomjúság, zaklatott rohangálás, helykeresés) és mennyi ideig.A vizsgálatokat persze célszerű mielőbb elkezdeni.Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Kérdésére nehéz válaszolni! Bármire számíthat, mert bármi történhet. A babéziózis általánosságban is rendkívül kiszámíthatatlan betegség, egy lép nélküli állatban ez a kiszámíthatatlanság még tovább fokozódik. Sok függ attól, mit mutatnak a kontroll véreredmények. Részletesen beszélje meg a kezelőorvossal a kutya állapotát és a várható kilátásokat.
A kacagó gerle könnyen megszelídíthető, még felnőtt korban is, ha elegendő türelmet és időt fordítasz rá. Fontos, hogy a madár minél többet lásson, hogy mindig gyengéden beszélj hozzá és finomságokat adj neki a tenyeredből, így pár héten belül már eléggé megbízik benned ahhoz, hogy megálljon az ujjadon. Ha a gerle a szárnyait a válla fölé emeli és hátrálni kezd, vonulj vissza és próbálkozz később. A rémült gerlék akkora erővel csapódnak a ketrec rácsainak, hogy akár meg is sérülhetnek. Ha sarokba szorítják, a rémült galamb a szárnyaival védekezik, legtöbbször nem harap vagy csíp.
Meg lehet próbálni otthon Sedalin mite A.U.V. tablettával lenyugtatva levágni a csomókat. Ha ez nem sikerül, vigye állatorvoshoz, ők kicsit elaltatják ket és nyírógéppel megszabadítják a filcszerűen összeállt szőrtől.