1491. A legjobb kutyahordozók minden alkalomra
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
A hüllők terráriumi tartásakor nem árt tisztában lennünk az állatok fajtajellemzőivel és viselkedésével. Főként akkor ha legújabb kedvencünk egy nagytestű kígyó. 9 hasznos tipp újdonsült kígyótartóknak!
Azt megállapítani, hogy időskori hallásromlásról vagy fülatkáról van-e szó biztosan csak állatorvos tudja, így javasolt a kutya kivizsgáltatása. Vigyék el állatorvoshoz.
Kedves Fanny! A következő cikk segít: Macska pórázon való sétáltatása >> A macskák sétáltatásához nem alkalmasak a hagyományos nyakörvek, még azok a rohadt drága csicsák sem, amiket kifejezetten ehhez ajánlanak a boltokban. Muszáj jól rögzíteni a cicót, mer`ha egyszer elszalad, nem sok esélyünk van, hogy újra megtaláljuk. A macskafuttatáshoz valamilyen hámra van szükség, ami nem csak a nyakát veszi körül, hanem van egy pántja, amelyik a macska mellső lábai mögött fut végig. Legyenek szorosak a pántok, de azért ne fojtsuk meg a cicát. A macskák hajlamosak a pánikra és hanyatt-homlok menekülve képesek lennének fojtogatni magukat! A póráz legyen 2-3 méter, nem több.SzoktatásAki kötött már zoknit a macska farkának végére, az tudja, hogyan őrül meg kedvencünk, mikor rádöbben: valami nagyon nem stimmel. Hát így lesz ez a hámmal is, ezért pár alkalommal tedd rá a hámot, de csak a lakásban. Hagyd, hogy megszokja azt. Utálni fog téged, de ezzel ne törődj, tarts ki. Először csak 10 percig legyen rajta, majd egyre hosszabban. Közben fincsi falatokkal megerősítheted, hogy nincsen ám semmi baj.Első lépésekAmikor már nem lepődik meg nagyon, ha röpke 25-30 perc és pár eldörmögött szidalom után belegyömöszölöd a hámba, jöhetnek az első lépések. Rögzítsd a pórázt és gyengéden húzd magad mellett a cicát séta közben. Még mindig csak a lakásban vagyunk. Kezedben mindig legyen a cica kedvenc kajájából, és adj neki egy-egy falatot, amikor követi a lépéseidet. Lázadó cicusok időnként megtorolják a huza-vonát és vérmérséklettől függően 10-15 húsba mélyesztett karommal hálálják meg a törődést. Pár hónapnyi (hehe) gyakorlás után a cica érteni fogja, hogy mi a dolga. A természet lágy ölénAmikor már azt hiszed, remek munkát végeztetek mindketten és megejted az első outdoor sétát, előre rögzítsd magadban: "NEM ADOM FEL!". Ugyanis kint ezer és ezer inger éri majd a cinyót, amitől megugorja a hátraszaltót és eszében sem lesz követni az utasításaidat. Ilyenkor érdemes kicsit ölbe venni és megnyugtatni, kajával megerősíteni, hogy nincs gond. De nem szabad visszafordulni (legfeljebb csak vészhelyzet esetén). Fontos, hogy ne ölben vigyük vissza, hanem - legalább a kapun - a pórázon vigyük be. Így még lehet esély a folytatásra is.Minden macska másPersze nem minden macska alkalmas a sétáltatásra. A hétköznapokban nyugodtan viselkedő, kiegyensúlyozott cicák általában könnyebben megszokják a pórázt, de célszerű fiatal korban elkezdeni a tanítást. És olyan kedvencek is vannak, akik semmilyen áron nem tudják, vagy nem akarják megtanulni a pórázon sétálás művészetét. Fogadjuk el. Szeressük Őket úgy, ahogy vannak!
Az ilyen tünetek, amit leírt, a gerincvelő maradandó sérülése miatt szoktak kialakulni. Ezeken a legtöbb esetben sajnos még műtéttel sem lehet javulást elérni. Arról azonban, hogy ebben a konkrét esetben mik a lehetőségek, érdemes-e, és lehetséges-e megműteni, olyan állatorvost kell kérdezniük, aki nagy tapasztalattal és gyakorlattal rendelkezik a gerincműtétek terén. Ilyen kolléga csak kevés van, ezért valószínűleg messzebbre kell elvinni egy vizsgálatra. Kérdezzék állatorvosukat, biztosan tud majd ajánlani specialistát.
A tünetek alapján kutyusodnak nagy valószínűséggel felületes bőrgyulladása (úgynevezett impetigó) van, ez elég gyakori fiatal (3-12 hónapos) kutyáknál. A kórokozó baktériumok az egészséges kutyák bőrén is megtalálhatóak, a betegség kialakulásához hajlamosító körülmények (bőr ellenálló képességének csökkenése, ektoparaziták, nem megfelelő táplálkozás, stb.) szükségesek. A felületes folyamat sokszor spontán gyógyul, elhanyagolt esetben a folyamat mélyre terjedhet ez súlyosbítja a betegséget. A sikeres terápia előfeltétele a hajlamosító tényezők kiküszöbölése.. Érdemes lenne megmutatni a kiskutyát állatorvosnak!
A bepisilésnek sok oka lehet: gerincvelő működészavara, mechanikai elzáródásból származó vizeletürítési rendellenesség, veleszületett probléma, hormonális zavar. Mivel írta, hogy éjszakánként pisil be, megvizsgálhatnánk azt a tényt, hogy mikor történik az etetés, ahhoz képest mikor és hányszor viszik le a kutyust a kis- és nagydolgát elvégezni. Elképzelhető, hogy csupán ennek az apró problémának a rendezésével megszűnik az éjszakai bepisilés... Pontos diagnózishoz mindenképpen szükséges lenne ismerni a pontos kórelőzményi adatokat, a fizikális vizsgálat, a laborvizsgálatok eredményeit.