1491. A legjobb kutyahordozók minden alkalomra
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
A hüllők terráriumi tartásakor nem árt tisztában lennünk az állatok fajtajellemzőivel és viselkedésével. Főként akkor ha legújabb kedvencünk egy nagytestű kígyó. 9 hasznos tipp újdonsült kígyótartóknak!
Kedves Gazdi! Az, hogy mi baja csak részletes vizsgálat dönti el. Irány az állatorvos! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A bénulást okozhatta sérülés (pl. éjszaki repülés közben beütötte fejét valamibe), vagy idegrendszeri tünet, ami "B" vitaminadagolásával enyhíthető. Pontos diagnózis, gyógykezelés céljából állatorvos felkeresése ajánlott.
Olyan képet sajnos nem tudok küldeni, vagy mutatni, amelyen törött lábú cica van, de az a véleményem, hogy ennek eldöntése nem is az Önök dolga, hanem egy állatorvosé. Vigyék őt el megvizsgáltatni, azzal sokkal előbbre lesznek!
Ez sajnos egy nagyon nehéz kérdés, ill. egy nagyon nehéz szituáció. A műtétnek csak akkor van esélye, ha azt lekésőbb a kezdettől számított 2-3 napon belül elvégzik. Ha erre nincs lehetőség, akkor marad a konzervatív, gyógyszeres kezelés. Ennek az esélyei azonban nehezen jósolhatóak meg. Az én saját praxisomban volt olyan tacsi, amelyik már 6 hát kezelés után sem mutatott javulást, én már az elaltatását javasoltam, de a gazdája nem egyezett bele, és végül neki lett igaza, mert majdnem 10 héttel a bénulás kezdete utrán kezdődött el a javulás. Persze addig a gazdinak is és az állatorvosnak is hatalmas teher egy ilyen beteg ápolása, ellátása. A kérdés az, hogy ezt fel tudják-e vállalni? Ennek tükrében kell a döntést meghozniuk!
Kedves Judit! Ha még heveny, meleg, duzzadt, fájdalmas, frissen kialakult tályogról van szó, akkor a Hepar sulphurt javaslom D3 vagy D8 potenciában napi 3x. Ha régebbi, kevésbé fájdalmas, vastagabb falú már a tályog, akkor jó segítség a Hepar sulphur mellé a Myristica sebifera, aminek az Ön által említett potenciáiból a D vagy C6-ost ill. 9-est javaslom. Általában ez a kombináció néhány napon belül segíti felfakadni a tályogot. Ha a tályog ürege megnyílt, az utókezelésként adott Silicea D12-vel elérhető, hogy a tályogüreg gyorsan és tökéletesen kitisztuljon, a sebgyógyulás meggyorsuljon. Ha egyéb segítségre is szüksége van, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Remélem, így már gyorsan rendbe jön a cica! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.