1491. A legjobb kutyahordozók minden alkalomra
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
A hüllők terráriumi tartásakor nem árt tisztában lennünk az állatok fajtajellemzőivel és viselkedésével. Főként akkor ha legújabb kedvencünk egy nagytestű kígyó. 9 hasznos tipp újdonsült kígyótartóknak!
Kedves Gazdi! Az állítás helyes, a jó minőségű száraz táp teljes értékű, a konzerv nem! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi! A kutyáknak szerencsére nem lehet aranyerük, de mindneképpen komolyan kell venni a véres bélsarat, ezért el kell vinni állatorvoshoz a kutyát, aki bélsárvizsgálatot fog végezni, vagy végeztetni az egyéb kiegészítő vizsgálatokon kívül. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Valószínűleg a stressz és a kimerülés okozta a két kutya közötti nézeteltérést, - amelynek eredménye rögzült és további konkurencia harcokban mutatkozik meg. A testvér fogalma a hierarchikus falkaállatoknál más mint az embernél. A nevekből jól gondolom hogy egy szuka és egy kan kutya ? Ha igen akkor az ivarérés, szexuális konkurencia további oka a kialakult helyzetnek. (nem írta hogy ivartalanítva vannak, vagy nem !) Valószínűleg nincs a kutyák között a biztos és egyértelmű falkarangsor kialakítva, - ez mindig hasonló helyzetekhez vezet. Egyébb vonatkozásokban ajánlom figyelmébe a több kutya együttes tartásáról megjelent írásomat: http://www.4tappancs.hu/download/publ02.pdf Üdvözlettel: Stefan Siman - okl. állat-terapeuta, kutyatréner
Üdvözlöm! Az első lépés, hogy biztosan egy pár van-e Önnek?! Elképzelhető, hogy azonos neműek. Ha meg van a sikeres szexálás és biztosan egy pár, akkor teleltetéssel lehet befolyásolni. Általában a teleltetett állatok párzanak, mert a hibernáció kivált sok dolgot: sikeres peteérés, szexuális vágy stb.
A nem evés-fogyás-gyomornedv hányás valószínű oka idült gyomorhurut lehet amit különböző gyomorvédő gyógyszerekkel lehet gyógyítani.A gyomorhurutot kiválthatja a túlságosan meleg vagy hideg, sós vagy fűszeres táplálék etetése. A szájkörnyéki bőrpír általában fertőzés következménye, ajánlott egy laborvizsgálat és célzott gyógykezelés.