1491. A legjobb kutyahordozók minden alkalomra
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
A hüllők terráriumi tartásakor nem árt tisztában lennünk az állatok fajtajellemzőivel és viselkedésével. Főként akkor ha legújabb kedvencünk egy nagytestű kígyó. 9 hasznos tipp újdonsült kígyótartóknak!
Sürgősen forduljon állatorvoshoz, mert féloldali megbetegedés esetén nagy a valószínűsége, hogy idegen test van a szemben (a pislogóhártya mögé gyakran kerül toklász). Késlekedés esetén a szaruhártya súlyosan károsodhat, esetleg perforálódik is.
A parvovírusos beteg általában nagyon beteg. Hány, nem eszik, és nagyon levert, az állapota pedig rohamosan romlik. Miután amit leírt, abban éppen ennek az ellenkezőjéről van szó, így nem hiszem, hogy ez reális lehetőség lenne. Ha még nem múlt el a véres bélsárürítés, mielőbb alapos parazitólógiai vizsgálatot kellene végeztetni. MInden további tennivalót a lelettől kell függővé tenni.S ajnos a választ a szokásos módon változatlanul nem tudom elküldeni, így ide másolom be, talán így sikerül a kérdezőhöz eljuttatni.
8-10 hónapos korban célszerű elvégztetni.
Alprazolam tartalmú nyugtatót szedhet, akár folyamatosan is. Ez nem tompítja, taglózza le a kutyust. Adagja 2-4*1mg. Receptköteles gyógyszer, írassa fel állatorvosával.
Ez nagy valószínűséggel hasvízkór! A betegség felismerése: Ez a betegség nem minden esetben fertőző. Egyes belső szervek (vesék) rendellenes működése okozza. A hal teste láthatóan megnagyobbodik, és a rajta lévő pikkelyek elállnak a testtől. Egy korai stádiumban is észrevehető. A fehér, hosszú ürülék is jele lehet a betegségnek. A hasvízkórban szenvedő halak többnyire nem vesznek magukhoz táplálékot. Kelet-afrikai bölcsőszájú halak betegsége főleg, ezért szokták malawi-kórnak is nevezni, de bármelyik halfaj megkaphatja. Kiváltó körülmény: Több ok is előidézheti ezt a betegséget. Minden olyan fertőzést hasvízkórnak hívnak az akvaristák, mikor a hal testének elülső része megduzzad. Rossz életkörülmények, rossz táplálás mind-mind előidézheti. Egyes baktériumok is okozhatják. Ha a vízben sok a konyhasó, (nátrium-klorid) akkor is jelentkezhet (az akvárium sózására csak jódmentes konyhasót használjunk, kivéve ha mást ajánlanak egyes halfajok vizébe pl. ami jódot tartalmaz). Gyógykezelés: Nehéz pontosan meghatározni, hogy mi okozza a beteg hal tüneteit, mivel több külső tényező is hathat a betegség kialakulására. Jobb elkülöníteni a beteg állatot, mert ha baktérium okozza, és nem a rossz tartási körülmény, akkor könnyen megfertőződhet más hal is. Egyes kiváltó okok antibiotikumokkal kezelhetők. Ajánlott a vízbe vitaminokat tartalmazó készítményt adagolni, - ha eszik a hal - a legjobb minőségű táplálékot felkínálni számára. Nehéz ennek a betegségnek a kezelése, a legtöbb esetben gyógyíthatatlan. Jobb mielőbb állatorvoshoz vinni az ebben a betegségben szenvedő állatot. Forrás: Ingyenesen letölthető Édesvízi Akvarisztikáról szóló online könyv! A kezelések között erősen ajánlott a 2/3-os részleges vízcsere, különben nem fejtik ki hatásfokukat, ill. a beteg halnak sem tesz jót a kisérletezés! Optimális életkörülményeket kell biztosítani, ne legyen hideg vízben az aranyhal, de a túl meleget sem viselné el. Használhat Ektolfluid (keresse nagyobb díszállatüzletekben) készítményt, ami hatásos lehet, ha a kezelés után néhány nap múlva nincs látható javulás, akkor cserélje le a víz 2/3-át és próbálja az előírt mennyisáég 50%-ával újra! Másik nagyon hatásos készítmény a Baktopur direkt (nem szeretnék konkrét márkaneveket említeni, ilyet vásároljon kapható nagyobb üzletekben!) Erős és hatásos a különféle baktériumokkal stb. Jó eredményeket lehet elérni ezekkel a szerekkel! Sok sikert! Üdvözlettel Vasvári János Zsolt