11. Rottweiler: kitartó, bátor és intelligens kutya
A rottweiler nemcsak kiváló szolgálati, mentő, kísérő, rendőrségi, katonai, őrző-védő kutya, de családi, hobbi kutyaként is remek választás.
A rottweiler nemcsak kiváló szolgálati, mentő, kísérő, rendőrségi, katonai, őrző-védő kutya, de családi, hobbi kutyaként is remek választás.
A pireneusi hegyikutya mindenfajta időjárással, betegségekkel szemben ellenálló fajta. Fajtajellegzetessége a hátulsó lábakon levő dupla farkaskarom.
A nápolyi masztiff szilárd jellemű és hűséges, minden ok nélkül nem válik agresszívé vagy harapóssá. A kutya védi a tulajdont és lakóit, viselkedése mindig éber, intelligens.
A Bordeaux-i dog egy a legősibb francia fajták közül. Nagyobb állatok, például vadkan vadászatára, harcra, házak és jószág őrzésére használták őket. Nyugodt, kiegyensúlyozott kutya, magas ingerküszöbbel.
A tibeti masztiff komor tekintetű, idegenekkel szemben bizalmatlan és harcias kutya. Feje hatalmas, fülei a fejéhez simulva lelógnak. Lábai oszlopszerűek, izmosak.
Kedves Gazdi! Elképzelhető, hogy vírusos papillómák, esetleg valamilyen autoimmun betegség. Csak szövettani, vagy citológiai vizsgálattal lehetne biztosat mondani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A kullancsokat minél hamarabb el kell távolítani. Amennyiben bizonytalan a kullancs eltávolítását illetőleg, inkább bízza azt állatorvosra, aki szakszerűen elvégzi a műveletet. Amennyiben mégis megpróbálja otthon, mindenképp használjon speciálisan ilyen célra kialakított eszközt (kullancscsipesz vagy kullancs-eltávolító kanalat) és annak segítségével húzza ki a parazitát a kutyából!
Kedves Fábián Gergely! Leírása alapján nehéz a pontos diagnózist felállítani... eldönteni pedig nem lehet, hogy melyik kollégának van igaza... Azt javasolnám, hogy mutassa meg egy a kisállat ortopédiában jártasabb állatorvosnak (klinika, kórház, szakrendelő).
Kedves Kovács K! Ha csak alkalmanként fordul elő, nincs baj. Azonban sok kutyabetegség kezdetét is hányás jelzi, így pl. a legtöbb mérgezést, az urémiát, a bélcsavarodást stb. de ezeket nem szabad összekeverni a természetes hányással! Ez utóbbit például egyszerűen gyomorsav túltermelődés is okozhatja. Ha a kutya naponta többször hány, és a sűrűn ismétlődő hányási tünetekhez járulékosan csatlakoznak a felsorolt betegségek egyéb jellemző tünetei is, akkor feltétlenül vizsgáltassa meg állatorvossal!
A "kondicsepp" feltehetőleg kisállat-kereskedésekben kapható hígított Jolovit lehet, ami meglehetősen jó összetételű vitaminkészítmény. Ásvanyianyag pótlására magas kalcium tartalmú kiegészítést lehet adni, amire elegendő lehet a szépiaváz is, ha a madarak hajlandók fogyasztani. Gyümölcsöt keveset esznek, de egy-egy almaszeletkét és zöldeleséget (pázsitfű, gyermekláncfű, libatop, stb. levele) hetente pár alkalommal lehet felkínálni. A legtöbb fa ága alkalmas ülőrúdnak, kerülendők az enyves, vagy csersavas fafajok. Rágásra a legalkalmasabb a vastagabb fűzfaág, költéskor fészekanyagnak a vékony ágakat bontják rostokra és hordják be. A 6-8 hónapos rózsásfejű tojó már ivarérett, de nem tenyészérett, ami azt jelenti, hogy odút feltenni, költést serkentő vitaminkészítményeket használni 10-12 hónapos kor előtt nem érdemes.