1501. Hihetetlen: pit bull elárvult nyuszit ápol, tisztogat!
A pit bull - bármennyire is rossz a híre - bátor és karakán viselkedése mellett éppen olyan érző lelkű kutya, mint a többi kutyafajta. Ha nem hiszed, nézd meg videón!
A pit bull - bármennyire is rossz a híre - bátor és karakán viselkedése mellett éppen olyan érző lelkű kutya, mint a többi kutyafajta. Ha nem hiszed, nézd meg videón!
A pit bull igazi gladiátorkutya. Kifejezetten kutyaviadalokra tenyésztették ki a staffordshire bullterrier és a bulldog keresztezésével. Szerencsére azonban vannak olyan emberek, amelyek nem csak a harci képességet, hanem az érző lelket is látják a kutyában. Videón a bizonyíték!
A yorkshire terrier (yorkie, yorki) érdekes megjelenésű, parányi kutya. Skye és más terrierek keresztezéséből alakították ki. A 19. században a yorkshire-i malmokban nélkülözhetetlen patkányfogó volt.
A beagle évszázadok során munkában edződött angol falkakutya. Viszonylag ellenálló, szilárd szervezetű kutya.
A rottweiler nem az a kimondottan szép kutya, viszont tömör testű, csupa izom és bármelyik kutyafajtával felveszi a versenyt, ha őrző-védő munkáról van szó.
Sajnos a daganatos megbetegedések az idősödő kutyák egyik leggyakoribb halálozási oka, és évről-évre egyre több a daganattal diagnosztizált páciens. Érdemes lenne mihamarabb elvinni állatorvoshoz!
Kétségtelen, hogy a vér látványa mindig nagy aggodalmakat kelt, de azért koránt sincs akkora baj, mint gondolná! A vastag és végbél belső fala tele van apró, pici, vékonyfalú erecskékkel, amelyek egy kis erőlködés alkalmával könnyen megrepednek és ilyenkor pár csepp vér keveredik a bélsárba. Ez önmagában nem kóros, nem utal betegségre. Viszont gyakori követklezmény a hígabb és a túl kemény kaki ürítésénél. Az állatot mindig egyben kel nézni, és egy cicánál nagyon fontos, hogy milyen a kedve, eszik-e, jól múködik-e? Ha igen, akkor ezzel az apró tünettel nem nagyon kell foglalkozniuk. DE mivel úgyis mennek védőoltásra a cicával, elmondhatja az állatorvosnak, hogy milyen tüneteket produkál a csöppség. Macskák ajánlott védőoltási naptára:
Kutyapelenkához szoktatás: Figyeljük a kölyökkutyánkat, amint észrevesszük, hogy a lakásba bárhová odapisilt, töröljük fel a vizeletet egy kutyapelenka nedvszívó felével. Az így előkészített kutyapelenkát helyezzük arra a helyre ahová szeretnénk ha kutyusunk odaszokna. Ha még kiskutyánk nem fedezte volna fel a pisivel átitatott kutya pelenkát, akkor néhány óra elmúltával mutassuk meg neki a pelenkát. Ha a kedvencünk azt megszagolgatja, akkor jó eséllyel oda is pisil a következő alkalommal. Ha szükséges többször mutassuk meg neki az előkészített kutyapelenkát.Kedvencünk csak akkor fog rendszeresen a pelenkára pisilni, ha talál rajta megfelelő nagyságú száraz területet (nem szeretnek belelépni a pisibe), ezért fontos a kutyapelenkát cserélnünk, ha nincs rajta elegendő száraz felület. Ha elmulasztottuk a pelenka időben való kicserélését és a kedvencünk máshol végezte el dolgát, azonnal cseréljünk ki a pelenkát és ismételjük meg az első használatbavételi teendőket. Alkalmazhatunk helyhezszoktató spray-t is a pelenka előkészítéséhez. Természetesen a kutya nem fogja egyből megérteni, hogy mit akarunk, ezért szánjuk rá az első pár napot, legyünk a kutya nyomában és figyeljük minden mozdulatát. Ha látjuk, hogy a kiskutya nem találja a helyét, mászkál, szaglászik, vigyük le (vagy oda ahová szeretnénk, hogy pisiljen). Ha netán késő és éppen a tevékenység közben kapjuk rajta, akkor ne hagyjuk hogy befejezze, szóljunk rá és rögtön vigyük a kijelölt helyre. Ha oda pisil, vagy kakil, dícsérjük meg (akár jutalomfalattal is). Természetesen tudnunk kell, hogy a kiskutya nem képes négy óránál tovább viszatartani a vizeletét, valamint játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog.
Kedves Gazdi, Elnézést a kései válaszért, remélem elmúlt a probléma vagy megmutatta állatorvosnai kiskutyáit. Baleset akkor is történhet velük, amikor nem látjuk őket. Tovább sikeres és örömteli gondozást!
Tisztelt Tulajdonos! A rövid kórtörténeti leírásból és a csatolt képekből sajnos nem mondható ki pontos diagnózis, de kutyusának részletes bőrgyógyászati kivizsgálást javasolnék. Ilyen elváltozást okozhat számos parazitás fertőzöttség, ennek fennállása egyes esetekben bőrkaparék-mintavétellel állapítható meg. Allergiás elváltozás is szóba jöhet, továbbá egyéb, szisztémás betegségek sem zárhatóak ki. Mindenképp javasolnám a szakirányú kivizsgálást és az ezáltal nyert diagnózis alapján történő, célzott gyógykezelést! Üdvözlettel, dr. Császár Júlia Judit