1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Nem megtanítani kell, ha nem motiváélni, szoktatni, nevelni. A séta helyszíne a kutyának élményt kell, hogy jelentsen - jutalomfala, közös élmények, játék, fajtársakkal találkozás, érdekes ingerek megismerése, stb. Valószínűleg ez a kb. két utcányi távolságra nincs meg. Helyette valószínűleg olyan élményekre emlékszik amelyek kellemetlenek voltak, vagy olyan ingerek érik amelyek kellemetlenek. Annak, hogy Ön el akarja hagyni, vagy nem - csak nagyon áttételesen van ehhez köze.
Kedves Gazdi! A tünetek alapján heveny anaphylaxia-ja volt a kutyusnak. Az ételallegia ilyet nem okoz. Bár allergiáról van szó - nem is akármilyen hevességűről - de ezt vagy valamilyen hisztamin tartalmű méreganyag pl. rovarcsípés, vagy valamilyen vegyianyag, pl. injekcó, vakcina stb. válthat ki. A szőrhullás miatt érdemes lenne egy pajzsmirigy vizsgálat is. Minél előbb el kellene vinni orvoshoz, a szetroid kiürülése után. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi! Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak állatorvosi segítségre van szüksége. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Tisztelt Gazdi! A húsevőknek övszerű méhlepényük van, minden magzat saját placentával kapcsolódik az anyja méhéhez. Így minden egyes kis cica után méhlepénynek kell távoznia születésük során. A korábban távozó lepény valamelyik korábbi születésű macskáé lehetett. Üdvözlettel: Varga József
Egy alapos állatorvosi vizsgálatot javaslok kiegészítő laborvizsgálatokkal /vér és bélsár/ együtt.Ezekből kiderülhet hogy minden szerve megfelelően működik-e és ha nem mely szerv működését kell eseteg gyógyszeresen segíteni.