1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, hogy amennyiben nem bízik meg jelenlegi állatorvosa tanácsaiban, keressen fel egy másik kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok Részletes kivizsgálás szükséges a bonyolultabb esetek megoldására, hogy később ne forduljanak elő szövődmények. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu
Ha látsz a szőrében korpához hasonló dolgot, akkor lehet egy kis gomba. Egyébként a tavasz jön, ezért az oroszlánok és a rexek sajnos érzékenyebbek a szőrváltásra is. Igaz nincs náluk vedlési időszak, szinte folyamatos a szőrcsere, mégis ezeknél a fajtáknál ezt észrevehetjük. El fog múlni. Bár orvostól lehet kérni krémet, ami meggyorsítja a visszanövést- de nem napok alatt fog elmúlni...
Kedves gazdi! A leírása alapján valóban fokális rohamokat látott kutyusán. A kutya kivizsgálásával és gyógyításával kapcsolatosan: pontos kórelőzményi adatfelvétel és kivizsgálás szükséges. Egyéb információk érdekében, bármikor hívhatja az ügyeleti számunkat: 0620-9-943157 Üdvözlettel: dr Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Valószínűleg daganatos megbetegedésről van szó. Esetleg gyulladáscsökkentő, és antibiotikum adagolása 4-5 napig javasolt lenne. Ha semmit nem reagál a képlet, akkor felesleges várni. Én biztosan csinálnék egy röntgen felvételt, hogy ellenőrizzem nincs-e áttét. Ha nincs akkor feltétlenül a műtétet javasolnám, minél hamarabb. Természetesen minden altatásnak van kockázata, de a gázos altatás a létező legbiztonságosabb anesztéziás mód az ember és az állatgyógyászatban egyaránt. Keressen fel egy egzotikus állatokkal foglalkozó állatorvost: pl ExoPet http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/exo-pet-allatgyogyaszati-centrum/323/
Sajnos az ilyen korban lévő kutya esetében a fiatal korban elmaradt szocializációt és nevelést nagyon nehéz (de nem lehetetlen !) pótolni. Amennyiben megállapítható, hogy a fajtársakkal szembeni viselkedésének jelentős része az un. 'szexuális indittatás' (2 évesen ugyanis most lett tenyészérett, innentől kezdődnek csak igazán a bajok)- akkor az ivartalanítás még ebben a korban is egy jó lehetőséget jelenthet a fentiekben említettek pótláshoz. Stefan Siman Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást.