1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Mindenképpen meg kéne vizsgáltatni állatorvossal.Ha bizonyos mozdulatokra fájdalmat jelez, azt nagyon gyakran gerinc probléma okozza. Erős fájdalommal jár a nyaki porckorongsérv, a kutya nem tudja egészen lehajtani vagy oldalra fordítani a fejét. Ez csak egy tipp így látatlanban. Ha erről van szó, műtétre van szüksége!
Nyugodtan adhatja neki a hígított tejet. Viszont gondoskodni kell a számára a megfelelő kálcium-pótlásról. A későbbi betegségek megelőzése érdekében nagyon fontos, hogy a cica a fogait is használja! Ezt pl. nyers (de leforrázott!) csirkenyak, csirkefej etetésével tudja elérni. Az étrend összeállításánál gondoljon arra, hogy a cicák, ha vásárolni tudnának maguknak, bizonyára egeret vennének. O:) Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest
Sajnos vizsgálat nélkül nem tudok semmit mondani. Valahogy oldják meg az állatorvoshoz juttatást, mert a hányásnak rengeteg oka lehet. Életveszélyes is: pl bélelzáródás, cérna, fonal okozta bélfelfűződés, rekeszsérv ( a rekeszizom sérve).
Kedves Kitti! Feltétlen vigye el állatorvoshoz, hogy ultrahanggal megnézhesse élnek-e még a magzatok. Ha igen, akkor nagy valószínűséggel császármetszésre lesz szükség...
Kedves Gazdi! Érdemes lenne az elváltozásokból egy bőrbiopsziás mintát venni és azt megvizsgáltatni szövettani módszerekkel. Ez megmondaná a bőrelváltozás típusát és valószínűleg az okára is fény derülne. Egyébként rhyroxin adagolás mellett oltani lehet a kutyust. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc