1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
A kiközösítésnek, a pisire rámutatásnak és a jelölő vizelésnek nincs összefüggése. Az ivartalanítás egy nagyon jó alapot jelenthet a későbbi dominanciából eredő jelölő vizelés megszüntetésének. Vagy fordítva fogalmazva: amíg nem ivartalanítják a kutyát addig a jelölő vizelés ellen tett tréning és/vagy tartási körülmények megváltoztatása intézkedések, nem hozhatnak teljes sikert.
Kedves Dina! Mindenképpen indokolt megmutatni a cicát, mert lehet gyomorhurutja, vagy ún. reflux jelensége vagy elfekvő idegentest a gyomrában. Úgyhogy irány az állatorvos! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ilyen "jelölés" nincs, játékra pedig nem emlékeztet. Mostanában van a rozellák tenyészidőszaka. A kép alapján, mintha a fényes felületen visszatükröződő tükörképéhez közeledne. Ha a matt felületű tárgyak esetén is így viselkedik, úgy lehet, hogy valamiért ilyenképp hűti a vérerekkel teli viaszbőr környékét, de esetleg más magyarázat is lehet a viselkedésre.
Kedves Gazdi! Az epilepszia az egy bonyolult betegség, éppen ezért elegendő információ hiányában nem lehet látatlanban nyilatkozni sem a gyógykezelésről, sem a rohamtípusról, éppen ezért azt javaslom Önnek, hogy látogasson el a www.kutyaepilepszia.hu oldalra, ahol részletes információt talál az Önnek segítséget nyújtó állatorvosok köréről.
A kutyának vagy traumatikus negatív élménye volt más kutyával vagy a fajtársakhoz való szocializációja teljesen kimaradt az életéből. Ha az első, akkor a félelem ellen kell tréningelni és terápiázni. Ha a második akkor azt kell szakszerűen pótolni.