1536. Madárpókok, egy színes család
Mennyi ideig él egy madárpók? Halálos-e a madárpók csípése? Szőnek-e a tarantulák pókhálót?
Mennyi ideig él egy madárpók? Halálos-e a madárpók csípése? Szőnek-e a tarantulák pókhálót?
A komondor szemrevaló, masszív kutya, teste csupa izom, bár ez nem látszik földig érő, hosszú fehér szőrétől.
A kuvasz szemrevaló, erős testfelépítésű kutya, látványa és kisugárzása megálljt parancsol a szétszéledni készülő nyájnak és a betolakodóknak is.
A kuvasz intelligenciája átlagon felüli, a közhiedelemmel ellentétben gyengéd és kedves, igaz, többnyire csak gazdájával. A híres magyar pásztorkutya nyugodtabb, mint közeli rokona, a komondor, de ha provokálják, szinte azonnal támad.
A bullterrier aktív és mozgékony kutyafajta, ám hajlamos az ellustulásra. Aki a szabadidejét szívesebben tölti a kanapén, mint a szabadban, inkább válasszon más, kisebb mozgásigényű kutyát.
Üdvözlöm. Ezt látatlanban nagyon nehéz megmondani. Érdemes lenne elvinni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvoshoz, hogy megnézhesse.. megvizsgálhassa és aztán kezelhesse. ÜDv-Éva
Kedves Gazdi! Ez bizony allergiás reakció, el kellene vinni a kutyist egy allergia vizsgálatra! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferencwww.vetlabor.hu
Először is meg kellene vizsgálni hogy nincs-e valamilyen gyulladás a méhben vagy az emlőkben esetleg a belekben ami az étvágytalanságot okozhatja.Ha ez kizárható akkor B12 vitamint javaslok az étvágy javítására,
A vakarózás a fej rázásával együtt a fülrühösség tünetei. Meg kellene tekinteni mindkét külső hallójáratot és ha szükséges kitisztítani és rühatkák ellen is kezelni.
Az elmondottakból sajnos nem lehet egyértelmű magyarázatot adni macskája tüneteire. A tapasztalt roham több dologra is utalhat, amelyek közül az epilepsziát sem lehet kizárni. Ha évente csak 3-4 ilyen alkalom volt, akkor azzal meg lehet tanulni együtt élni. Azonban egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG választ adhat a kérdésekre. A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Ha nőstény macskájuk van (nem írta, hogy milyen nemű), ajánlott az ivartalanítása, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. Őket ajánljuk: Epilepsziás Kutyákért Alapítvány (cicákkal is foglalkoznak)http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/