1541. Kék vércsék a Magyar Filmszemlén
"Ketten egy fészekben" címmel mutatkozik be a kék vércse és a vetési varjú a Filmszemlén
"Ketten egy fészekben" címmel mutatkozik be a kék vércse és a vetési varjú a Filmszemlén
A rendőrség előszeretettel alkalmaz rettenthetetlen négylábú járőröket. A dobermann, a rottweiler, a bullterrier, a bullmasztiff, a kuvasz és más őrző-védő célra is tartott kutyák kiváló eredményeket érnek el a bűnüldözésben.
A chihuahua és gazdája többnyire gúnyolódások céltáblája. Pedig ez a rendkívül harmonikus, arányos testfelépítésű jószág igazi jellem, és minden porcikájában kutya.
A chihuahua mérete a gyengécske, elesett, túlérzékeny kiskutya benyomását kelti az emberben, pedig a világ legkisebb kutyája tovább él, mint bármely másik kutyafajta. Többnyire kicsattanó egészségnek örvend, bár neki is akadnak gyenge pontjai.
Kutyavásárláskor, a fajta kiválasztásában többnyire érzelmi tényezők, filmek, vagy a környezetünk befolyásol bennünket. Ám egy kutya tartása és felnevelése ennél komolyabb felkészültséget és alapos tájékozódást kíván. Hiába vágyunk évek óta egy rottweilerre, ha sem mi, sem az életkörülményeink nem alkalmasak a fajta tartására.
Hogy mit rontott el a kutya nevelésében, azt csak a kutya és a tartási körülmények megfigyelését és a kutya tesztelését követően lehet megmondani. A 4 alkalom az mindenképpen elég, - darabszámra. A kérdés csupán az hogy mennyi időt és milyen aktív cselekvéseket csinálnak ??? Mennyire vannak kielégítve a kutya pszichikai és fizikai igényei ???
A cicák éhségsztrájkjának számtalan oka lehet. A felső légúti tünetekbe valóban nem fog belehalni a cica, ugyanakkor nem érzi az ennivaló illatát, így étvágya sem nagyon lesz. Macskáknál a tüsszögés-nem evés-nem ivás-bágyadtság hátterében nagyon sok esetben valamilyen vírusos fertőzés áll (leucosis, macska AIDS, FIP, macskanátha stb), amely legyengíti az immunrendszert, és így egy egyszerű felső légúti bakteriális fertőzés is komolyan megbetegíti az állatot. Mielőbb el kellene őt vinni állatorvoshoz, infúziót és vérvételt a gyógyszerek mellett mindenképpen javaslok.
Amíg az egyik kutya meg van kötve a másik nem … addig nincs miről beszélni, nem lehet összeszoktatást, összehasonlítást elvárni. A két vagy több kutya közös élettérben tartásáról publikált írásom itt elérheti >>> http://kutya.hu/Cikk.aspx?id=4182
Az ivartalanítások esetén nagy ritkán előfordul, hogy véletlenül bent marad pár sejt (véletlenül odakenődik valahová a hasüregben) amelyek később "életre kelnek" és ugyanúgy hormont termelnek, mint korábban a petefészkek. Ez okozhat tüzelési tüneteket. Ezen segíteni legtöbbször csak újraoperálással lehet.
Ezt csak egy jól és biztonságosan előkészített teszt formájában lehet eldönteni. Több függ a macskák nemétől, korától, karakterétől és előző életterük tartási körülményeitől, - mint a fajtától.