1541. Kék vércsék a Magyar Filmszemlén
"Ketten egy fészekben" címmel mutatkozik be a kék vércse és a vetési varjú a Filmszemlén
"Ketten egy fészekben" címmel mutatkozik be a kék vércse és a vetési varjú a Filmszemlén
A rendőrség előszeretettel alkalmaz rettenthetetlen négylábú járőröket. A dobermann, a rottweiler, a bullterrier, a bullmasztiff, a kuvasz és más őrző-védő célra is tartott kutyák kiváló eredményeket érnek el a bűnüldözésben.
A chihuahua és gazdája többnyire gúnyolódások céltáblája. Pedig ez a rendkívül harmonikus, arányos testfelépítésű jószág igazi jellem, és minden porcikájában kutya.
A chihuahua mérete a gyengécske, elesett, túlérzékeny kiskutya benyomását kelti az emberben, pedig a világ legkisebb kutyája tovább él, mint bármely másik kutyafajta. Többnyire kicsattanó egészségnek örvend, bár neki is akadnak gyenge pontjai.
Kutyavásárláskor, a fajta kiválasztásában többnyire érzelmi tényezők, filmek, vagy a környezetünk befolyásol bennünket. Ám egy kutya tartása és felnevelése ennél komolyabb felkészültséget és alapos tájékozódást kíván. Hiába vágyunk évek óta egy rottweilerre, ha sem mi, sem az életkörülményeink nem alkalmasak a fajta tartására.
Ha nem szelíd a papagáj, talán éppen az lenne a logikus, hogy párt vesz mellé. Nem szükséges, hogy vele egykorú legyen, csak az összeszoktatás legyen problémamentes(a közös kalitba helyezés előtt érdemes külön ketrecbe, de egymás mellé tenni a madarakat). A papagájok a csőrüket, mint 3. lábukat használják, vagyis többségük szeret kapaszkodva közlekedni.
Gyakor hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiscica hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiscica korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. A pépesített nyers csirkenyak segíthet, ha ez sem hat, akkor bélsárvizsgálat is szóba jöhet.
Kedves Krisztina! Igen, nyugodtan kaphatja a szert, amit az előző válaszomban javasoltam. De, ha szívbeteg is a kutyus, akkor már a probléma kezelése jóval összetettebb feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényelne! Ilyen esetben igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség, amely alkalommal - a fizikális vizsgálat mellett - egy részletes beszélgetés is sor kerül a célból, hogy alaposan megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni kedvence számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Gyorsíthatja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. Tartósabb (évekre kiható) javulást azonban csak egy komplex kúrával érhetünk el. dvözlettel: Andrea
Mennyi idősek most a kicsik? Ha már 21 naposak elmúltak, akkor már lehet őket mással is táplálni, mint tejjel. Ilyenkor már az anyjuk szénájából, tápjából, csipegetni fognak. Sajnos a piciknél van egy határpont- ez kb. 2-3 hetes kor körül van, amikor előfordulhat nagyobb számban az elhullás.:( Nagyon remélem megvan még a picike.
Igen, - a kutyát minden valószínűség szerint bántalmazták. Igen - a kutya félelmi agressziból reagál.. Alapfeltétel a falkarangsor, az engedelmesség - ami nélkül a kutya nem érheti el a kiegyensúllyozott állapotot. A részletes tanácsok és tippek: www.szuperKUTYA.hu valamint ajánlom figyelmébe a 4TAPPANCS "Félős és Agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-learning oktatását.