1551. A csapzott macska hormonbeteg?
Ha a kutya bőre korpásodni kezd, a legtöbben kozmetikushoz szaladnak, pedig állatorvoshoz kellene vinni.
Ha a kutya bőre korpásodni kezd, a legtöbben kozmetikushoz szaladnak, pedig állatorvoshoz kellene vinni.
A téli álmot követően a medvék február 2.-án bújnak ki először a barlangjukból. A néphit szerint, ha ilyenkor meglátja és megijed az árnyékától, akkor visszatér a barlangba, mert hosszú tél várható. Ha azonban kinn marad, akkor bizony közeleg a tavasz.
Egyetlen egy madárpókja kevés embernek van, mert amint betekintést nyer a világukba, beléjük szeret, és onnantól nincs megállás, sorban vásárolja a szebbnél szebb, ritkábbnál ritkább fajokat.
A megfelelő étrend elengedhetetlen hörcsögünk jó egészségének fenntartásához. Összegyűjtöttük mivel etessük az aranyhörcsögöt. Alapvetően minden hörcsögfaj étrendje hasonló: fő táplálékukat különféle magvak alkotják, ez egészül ki friss zöldekkel és rovarokkal.
Február elején jelent meg az MME publikálásában a hír a baglyok téli nehézségeiről. A cikk, komoly népszerűsége mellett, többekben vetett fel kérdéseket arról, hogy régebben miért nem szembesültünk ezzel a problémával. Íme a válasz az olvasók és a média kérdéseire.
A kutyájuknak a leírás alapján valószínűleg hasvízkór nevű betegsége van. A hasvízkór idült szívbetegség vagy idült májelváltozások, vagy mindkettő együttes hatásárára alakul(hat) ki. A laborlelete alapján szerintem a májával is probléma lehet (nem is kicsi). A hasvízkór kezelése nem egyszerű, gyakorlatilag folyamatosan kell kezelni élete végéig ahhoz, hogy az állapota elfogadható szinten legyen. Részleteket a kezelő állatorvossal kell megbeszélni.
A kép kicsit homályos, úgyhogy nehéz megítélni... Ha eddig nem jutottak egyről a kettőre, akkor javasolnám, hogy az eddig használt gyógyszerek listájával (és a cicával) forduljanak egy szemészetben jártas kollegához. Valószínűleg herpes-vírusos (vagy Chlamydiás) kötőhártya- és szaruhártyagyulladásról van szó (előbbinek a kezelése elég problémás), de lehet ez egy zöldhályog is... Ha hosszabb időbe kerülne, míg szakavatott kollegához jutna, akkor addig a Rifampicin szemcseppet (ezt majdnem biztos nem kapta még a cicus, szemkenőcsöt nem használjon!) javasolnám, de ha erre mégis javulna, akkor is feltétlen szükséges lenne az a szemészeti vizsgálat...
Gyakori hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiscica hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiscica korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiscicát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek.
Kedves gazdi! Amennyiben a macska az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs a boncolási eredményről megfelelő jegyzőkönyv a birtokukban, akkor esélytelen a kérdés. Egy felelős állattartó, ha beteg az állata -csakúgy mint a gyereke - akkor orvoshoz viszi!
A tünet feltehetően chlamydia eredetű. Erre utal az is, hogy a felületi kezelés után ismételten jelentkezett.Pontos diagnózist labor vizsgálat adhat. Esetlegesen tályog is kialakulhatott. Egyéb vizsgálat nélkül tetran alapú kenőcsöt kellene alkalmazni külsőleg, egyidejüleg szélesspektrumú, tetran hatóanyagú antibiotikum itatásával(etetéssel). Pl.Tetracyklin. Túladagolásra vigyázni kell, miként arra is, hogy a szükséges mennyiséget megkapja. A kezelési idő12-14 nap.