1551. A csapzott macska hormonbeteg?
Ha a kutya bőre korpásodni kezd, a legtöbben kozmetikushoz szaladnak, pedig állatorvoshoz kellene vinni.
Ha a kutya bőre korpásodni kezd, a legtöbben kozmetikushoz szaladnak, pedig állatorvoshoz kellene vinni.
A téli álmot követően a medvék február 2.-án bújnak ki először a barlangjukból. A néphit szerint, ha ilyenkor meglátja és megijed az árnyékától, akkor visszatér a barlangba, mert hosszú tél várható. Ha azonban kinn marad, akkor bizony közeleg a tavasz.
Egyetlen egy madárpókja kevés embernek van, mert amint betekintést nyer a világukba, beléjük szeret, és onnantól nincs megállás, sorban vásárolja a szebbnél szebb, ritkábbnál ritkább fajokat.
A megfelelő étrend elengedhetetlen hörcsögünk jó egészségének fenntartásához. Összegyűjtöttük mivel etessük az aranyhörcsögöt. Alapvetően minden hörcsögfaj étrendje hasonló: fő táplálékukat különféle magvak alkotják, ez egészül ki friss zöldekkel és rovarokkal.
Február elején jelent meg az MME publikálásában a hír a baglyok téli nehézségeiről. A cikk, komoly népszerűsége mellett, többekben vetett fel kérdéseket arról, hogy régebben miért nem szembesültünk ezzel a problémával. Íme a válasz az olvasók és a média kérdéseire.
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A lesoványodás, fizikai leromlás hátterében minden esetben súlyos egészség károsodás van. A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben súlyosan veszélyezteti az állat életét tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, kiegészítve vérvizsgálattal, és (ajánlott!)
Ivartalan szukákban néha előfordul inkontinencia( önkéntelen vizelet csöpögés) ösztrogén hiány miatt, de más alsó húgyúti rendellenesség is fennálhat. Több féle gyógyszer áll rendelkezésre a kezeléshez, ennek kiválasztásához állatorvosi vizsgálatra van szükség.
Kedves Érdeklődő! Sok esetben az árpa magától kifakad, ezt elősegíthetjük meleg -de nem forró- nedves borogatással. Tiszta zsebkendővel/Mull-lappal végezzük, újra és újra belemártva azt, hogy nedves és meleg maradjon. A kamillában előforduló illóolajok főleg gyulladáscsökkentő hatásúak, szemborogatásra is kiválóan alkalmas. Nem tartom valószínűnek, hogy az ellésnek köze lenne az árpa kialakulásához, mindenesetre tisztítsa rendszeresen az állat lakóhelyét -az alom közvetlen környezetét kihagyva a kölykök nyugalma miatt!-, az is segíteni fog az árpa megszüntetésében. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Az epilepsziás rohamoknak igen sokféle típusuk van, így a nyálzás, szájhabzás nem feltétlen velejárója egy rohamnak. Elofordul, hogy csak egyetlen izomcsoport, vagy egy testfél görcse jelentkezik. Konzultáljanak kezeloorvosukkal, illetve a rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jelleguek voltak, volt-e valamilyen elozményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Ha a rohamok "csak" évente egyszer jelentkeznek, érdemesebb oket tolerálni. Gyakori rohamoknál már szükség van tabletta állandó szedésére, amelyet állatorvosuk írhat fel, vizsgálat után. Ezen kívül javasolt vérvizsgálatot is végeztetni, annak megállapítására, nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. Őket ajánljuk:Epilepsziás Kutyákért Alapítványhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/
Kedves Gazdi! Valamilyen puli-pumi-mudi fajta biztosan van benne, leginkább pulikeverék. Nagyon cuki :) Állatorvosnak azért nem ártana megmutatni egy állatorvosnak: férgehajtás, oltások, bolhátlanítás.