1556. A szenegáli papagáj szeretetreméltó és bájos madár
A hosszúszárnyú papagájok családjába tartozó szenegáli papagájról kevesen tudják, hogy az egyik legrégebben ismert papagájfajta.
A hosszúszárnyú papagájok családjába tartozó szenegáli papagájról kevesen tudják, hogy az egyik legrégebben ismert papagájfajta.
A kutya az ember legjobb barátja, de neki is lehet rossz napja. Hogyan viselkedjünk ismeretlen kutya társaságában, és mit tehetünk, ha egy kutya ránk támad?
Mit jelent, ha a macska dühösen tépázza a szőnyeget? És miért sündörög megállás nélkül a lábunk alatt? A macskák beszélnek hozzánk, nekünk csak meg kell tanulnunk macskául.
A vadon élő lovak szinte sohasem alusszák az igazak álmát, hiszen menekülő prédaállatok, akikre minden pillanatban valamilyen veszély leselkedhet. A lovak többnyire állva szenderegnek, de lefeküdni és mélyen elaludni csak biztonságban, védelemben tudnak.
Unja a krokettet? Húzza a száját a jutalomfalatra? Lepd meg kutyád egy ízletes, saját készítésű ínyenc fogással - magadat pedig egy hálás, boldogan falatozó ebbel. Könnyű és finom, gyorsan elkészíthető recept kutyáknak!
Mindjárt azzal kezdem, hogy feltétlenül mutassák meg az állatot a kezelő állatorvosuknak. A leírtak alapján még találgatni is nehéz. A lakásban tartott macskákra nézve van két fontos veszélyforrás, melyek akár hasonló tüneteket eredményezhetnek. Az egyik: a szobanövények. Ezek túlnyomó többsége kisebb-nagyobb mértékben mérgező. Rost-, ásványi anyag- vagy vitaminhiány esetén előfordul, hogy a macskák rágcsálják a növényeket (enyhébb - súlyosabb mérgezés az eredmény) . Ez néha csupán unalomból (játékból) is megtörténhet. A másik: a lakásban található vegyszerek. Minden lakásban fellelhetők tisztító- és mosószerek, esetenként egyéb vegyi anyagok is. Sajnos a macskák néha olthatatlan vágyat éreznek, hogy belelefetyeljenek, beletapicskoljanak a felmosóvödörbe. Elég, ha csak belenyúlnak, mert a világ legtermészetesebb módján mindent letisztogatnak a szőrzetükről (lenyalják). A felsoroltakon kívül természetesen még sok minden lehet a tünetek hátterében.
Szükség lenne egy laborvizsgálatra. Felmerül a cukorbetegség gyanúja, a veseelégtelenség, de más betegségeknek is lehet tünete a fokozott vízfogyasztás.
A tartási feltételek jók, talán sűrűbb (és inkább élő) növényzet jobb lenne. Az hogy pipázik normális, a bőrén levő foltokat figyelje, ha terjedne vegyen valami jó minőségű fertőtlenítőt. Ha látja a tükörképét akkor agresszívan fog viselkedni (ilyenkor a legszebb ) azért is hívják harcoshalnak mert a hímek nem viselik el egymást.
Kedves Gazdi! Kutyusa, ha biztosan nem beteg - ugyanis a betegség egyik jele az étvágytalanság - akkor sokan csak azt mondanák, szimplán válogatós. Bár a válogatósság egy - számomra - nem létező fogalom. Amennyiben kutyáját egy legalább prémium (tehát tényleg teljes értékű) táppal kívánja etetni (Pedigree, Darling Junior - ezek egyike sem prémim minőségű táp), a következetesség mindig meghozza a gyümölcsét. Azaz, ha nem eszi meg, a következő etetésig nem kap semmit, majd újra a tápot. Mindezt addig csináljuk míg meg nem eszi. Természetesen, ha beteg az állatunk és azért nem eszik, az állatorvosi vizsgálat elengedhetetlen. Hányszor kell egy nap ennie a kutyusnak? Mennyit adjunk a kicsinek enni?Amikor hozzánk kerül a picúr, a tenyésztő javaslatát meghallgatva, minél többször etessük meg a kutyát. Ne adjunk sokat neki, 10 percig hagyjuk előtte az eledelt majd vegyük el tőle, még nem tudja mennyi az elegendő számára. A kezdeti, napi 4-5 etetést 3-szori etetés válthatja fel, majd 18 hónapos korától a napi 1, de inkább kétszeri kevesebb táplálék elegendő számára. Házi koszt etetéseA házi koszt etetés hozzáértést, szakértelmet (és persze sok munkát) igényel. Sajnos még kellő szakértelemmel sem mindig sikerül megfelelő minőségű, összetételű eleséget összeállítani, mert a felhasználásra kerülő alapanyagok beltartalmi értéke változó. Ilyenkor elkerülhetetlen a különböző kiegészítők (ásványi anyagok, vitaminok) megfelelő adagolása.Fentiekre tekintettel valójában nem lehet eme fórumon egyszerű és nagyszerű receptúrát ajánlani, hiszen könyvtárnyi irodalma van a "mit és hogyan etessünk" témának.Nemrég megjelent egy igen hasznos, közérthető, olvasmányos szakkönyv, amely igen hasznos segítője lehet azoknak, akik mélyebben érdeklődnek a kutyák táplálása iránt, és a házi koszt etetéssel kapcsolatban is értékes tanácsokkal szolgál.A könyv szerzője: dr. Fodor Kinga, címe: Mit egyen a kutyám?
Gyógyuláshoz idő kell, szájon át adagolt calgophos-val lehet segíteni.