1556. A szenegáli papagáj szeretetreméltó és bájos madár
A hosszúszárnyú papagájok családjába tartozó szenegáli papagájról kevesen tudják, hogy az egyik legrégebben ismert papagájfajta.
A hosszúszárnyú papagájok családjába tartozó szenegáli papagájról kevesen tudják, hogy az egyik legrégebben ismert papagájfajta.
A kutya az ember legjobb barátja, de neki is lehet rossz napja. Hogyan viselkedjünk ismeretlen kutya társaságában, és mit tehetünk, ha egy kutya ránk támad?
Mit jelent, ha a macska dühösen tépázza a szőnyeget? És miért sündörög megállás nélkül a lábunk alatt? A macskák beszélnek hozzánk, nekünk csak meg kell tanulnunk macskául.
A vadon élő lovak szinte sohasem alusszák az igazak álmát, hiszen menekülő prédaállatok, akikre minden pillanatban valamilyen veszély leselkedhet. A lovak többnyire állva szenderegnek, de lefeküdni és mélyen elaludni csak biztonságban, védelemben tudnak.
Unja a krokettet? Húzza a száját a jutalomfalatra? Lepd meg kutyád egy ízletes, saját készítésű ínyenc fogással - magadat pedig egy hálás, boldogan falatozó ebbel. Könnyű és finom, gyorsan elkészíthető recept kutyáknak!
Kedves Erika! A bűzmirgy több okból is "beállhat", értem ezalatt, hogy nem ürül rendszeresen a váladék belőle, az felhalmozódik benne, majd begyullad. Lehet az ok, hogy túl lágy a kutya széklete, vagy anatómiailag szűk a nyílása, okozhatja a rendszeres szocális hatások (sétáltatás) hiánya, illetve - ahogy Ön is írja - akár egyébb lelki konfliktus is. Szívesen ajánlanék egy-két homeopátiás szert, ami segíthetne kedvencén, de ehhez elég kevés az az információ, amit leírt. Ezért arra kérem, keressen meg (telefonon: 06209284425), hogy meg tudjuk beszélni a kutyus egyedi helyzetéből adódó feltételezhető kiváltó okokat, és így már - homeopátiásan gondolkodva - ki tudjuk választani a megfelelő szer(eke)t. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései
Érzékeny gyomrú és hasmenésre hajlamos állatoknak kiváló állatorvosi diétás tápokat készít több gyártó is, amik teljes értékűek. Annyi fehérjét tartalmaznak, amennyire a cicának szüksége van. Száraz és konzerv formában is. Ezek közül válasszon! Kérje állatorvosától őket! A macska helyes táplálása: húst hússal?
Vizsgálat nélkül ezt nehéz megállapítani sajnos, hogy mi történhetett vele. Azt javaslom vigyék el további vizsgálatokra!
A kép alapján nem tűnik betegnek, de ez csak annyit jelent, hogy nem látszanak gyulladásos, náthás tünetek, a madár zárt tollazatú, nem borzolt, mint sok beteg példány. Valószínűleg a helyváltozás viselte meg leginkább. A helyét nem kellene még játékokkal zsúfolni. Legyen előtte etetőedény magkeverékkel és ivóvíz. A fürtösköles jó ötlet, akár a ketrec több pontján is lehetne belőle néhányat elhelyezni. Távolabbról kellene megfigyelni eszik-e önállóan. Ha nem, akkor a mesterséges táplálásra is sor kerülhet, bár erre kicsi az esély a papagáj fejlettsége alapján. Pár napig az elsődleges, hogy nyugodt körülmények közt szokja az új helyét, ha már felderítette, akkor lehet többet tartózkodni a közelébe, majd fokozatosan szelídíteni. Még több papagájos cikk és kérdés-válasz itt>>
Véleményem szerint ez nem kóros, ha egyéb probléma nincsen!