1561. Bemutatkozik Dr. Pórfy Tünde állatorvosi rendelője
Dr. Pórfy Tünde érdi állatorvosi rendelője családias, háziorvosi jellegű, ahol páciensek füvesített kutyasétáltatón, vagy fűtött váróban várakozhatnak.
Dr. Pórfy Tünde érdi állatorvosi rendelője családias, háziorvosi jellegű, ahol páciensek füvesített kutyasétáltatón, vagy fűtött váróban várakozhatnak.
Ki mondta, hogy egy hörcsög csak arra jó, hogy egész nap a mókuskerékben kergesse az ábrándjait? Ennél sokkal több kurázsi van a hörcsögökben!
Úgy tartják, a szibériai macska erényeinél és megjelenésénél fogva az angol királynő tiszteletére adott estély díszvendége is lehetne. És nem véletlen: ezt a macskafajtát az élet mindennel megajándékozta, ami egy macskába belefér.
Mikor dorombol a macska? És miért sötétedik el a tekintete játék közben? A macskákat néha nehéz megérteni, de nem lehetetlen. Itt a cicaszótár 2. része.
2010. február 12. történelmi nap az állatpark életében: óriási sajtóérdeklődés közepette megérkezett a komodói varánusz pár! A decemberben érkezett maláj hölgyek továbbra is szívrepesve várják a hozzájuk illő mackóúrfikat.
Az alternatív gyógymódok mit sem érnek, ha nem tudjuk kideríteni a bénulás ill. elgyengülés okát. Mindenképpen meg kéne őt vizsgáltatni állatorvossal.Olyan helyen, ahol vadon élő madarakkal(is) foglalkoznak pl: Hortobágy http://web.axelero.hu/pusztadr/ Székesfehérvár http://www.vadmadarkorhaz.hu/, SzIE Állatorvostudományi Kara Egzotikus szakrendelés Budapest.
Üdvözlöm, A teknős etetése, nagyjából úgy néz ki, hogy a heti etetések sűrűsége (tehát h hetente hányszor etetünk) attól függ, hogy a teknős mekkora. Egészen kis teknősöket akár naponta is meg lehet kínálni, a 10-20 cm-es teknősöket heti 3-4 alkalommal lehet etetni, míg az egészen nagyokat akár heti 2-3 alkalomra is szoktathatjuk. A teknősök alkalmanként annyit kapjanak enni amennyit jóizűen megesznek. A jóízűen azt jelenti, hogy amikor elkezdi a teknős cafatolni a halat, már nem nyeli le egyből hanem "nyámnyog" rajta, akkor kell abbahagyni...addig tartott a "jóizüen megeszi" kategória... Hát kb. így... remélem segítettem ÜDv-Éva
Kedves Kérdező! A kérdéséből nem derült ki, hogy hány galambról van szó, és milyen az ivar arány a dúcban, illetve hogy télire szétszedte-e már a párokat. Ha még együtt vannak a párok a dúcban, és több a hím, mint a tojó, akkor több a veszekedés is. Postagalamboknál viszonylag ritka, hogy 2 hím párba álljon, főleg ha tojók is vannak a dúcban. Előfordulhat azonban az is, hogy egy hím több fészket szeretne foglalni, amiből szintén veszekedés van. Ebben Az esetben érdemes lenne plusz fészek tálakat elhelyezni, esetleg kifigyelni a legagresszívebb hímet és elkülöníteni, vagy páronként szétszedni a csapatot, és egy időre külön zárni őket egymástól. Majd ezután egyszerre az összes párt visszaengedni a dúcba, hogy fészket foglaljanak maguknak újra. De ha télire már külön választotta őket, és úgy van veszekedés a csoportokban, az véleményem szerint az ősz beálltával, és a tél közeledtével meg fog szűnni. A tenyészidőszak végével a galambok lenyugszanak, pihennek. Azonos nemű egyedek párba állása majd tavasszal megoldódik, amikor a hímek és a tojók újra együtt lesznek. Üdvözlettel: Kis Klaudia
Kedves Gazdi! A kutyának bolhaekcémája van! Ilyenkor az állat a bolha nyálára allergizálódik, ezt csak bolhairtással már nem lehet megszüntetni, hanem gyulladáscsökkentők, antiallergikumok is kellenek. Forduljon orvoshoz, akár máshoz, mint eddig!
Kedves Gazdi! Segíthet a homeopátia, alábbi cikkben a részletek: http://www.haziallat.hu/allati-trendi/homeopatia-kedvenceinknek/az-agresszivitas-formai-kezelese-homeopatiaval/4232/ De kérheti Stefan Siman segítségét is, ahogyan azt Ő már korábban is javasolta: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/foxterrier-agressziv-kutya/14235/