1571. Cicás játékok: a 7 legjobb játék macskáknak és gazdáiknak
Te szoktál játszani a cicáddal? Most bemutatunk néhány remek játékot, amiket cicánk nagyon élvezni fog!
Te szoktál játszani a cicáddal? Most bemutatunk néhány remek játékot, amiket cicánk nagyon élvezni fog!
A west highland white terrier, vagy egyszerűen csak Westie apró termetével és fehér bundácskájával azonnal magára vonzza a tekintetet. Hazájában, Skóciában kezdetben róka- és borzvadászatra alkalmazták, mára azonban elképesztő karriert futott be.
Egy réges-régi legenda szerint a perzsa macskát egy varázsló teremtette egy tűzből kiugrott szikra, két távoli csillag és a felkerekedő szürke füst segítségével. Ez a történet részletesen leírja még a macska természetét is. A perzsa faj valódi története ennél egy kicsit életszerűbb, ám így is meglehetősen rejtélyes.
Ha legjobb barátunk kedvében szeretnénk járni, kínáljuk kacsamellel, és almás burgonyapürével! A recept elkészítése gyerekjáték, sikere garantált.
Egyszer, ha úgy alakul, nézzetek bele egy vakvezető kutya szemébe. Érdemes! Olyat láthattok benne, ami az emberekből javarészt már régen kiveszett. És ha mindez nem elég, beszélgessetek nemlátó embertársaitokkal! Hagyjátok, hogy elmeséljék többek között azt, hogy mekkora segítség nekik egy ilyen négylábú társ!
Kedves Olvasónk, Minél hamarabb meg kéne ejteni a látogatást, mert egy ilyen pici madárnál gyors lefolyásúak a betegségek, és a késlekedés akár végzetes is lehet. Ha Budapesten vagy a környéken él, az Egyetem Egzotikus Osztályát ajánlom: ott biztosan jó kezekbe kerül a madara. (1078, István utca 2. - A Keleti közelében, a Bethlen térnél. Tel.:478-41-00) A madárkának jobbulást kívánok.
Kedves Gazdi! Előfordulhat, hogy kennel köhögés, de nem ártana megmutatni állatorvosnak. Hiszen a köhögés sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene kezelni. Feltétlen szükség lenne kiegészítő műszeres vizsgálatra. Elég lehet egy röntgenfelvétel is, de ha van rá lehetősége, kérjen légúti endoszkópos vizsgálatot. Alkalmazhat homeopátiás kezelést is, de ehhez is jó lenne pontosabban ismerni a megbetegedés hátterét, hogy pontosan milyen jellegű a köhögés, mi ront, mi javít a kutyus állapotán, stb. Mindenképpen keressen fel egy állatorvost, aki a kutyus részletes tüneteinek a megismerése után ki tudja választani azt a szert, mely egyedileg a legjobban illik kedvence tüneteihez, és hozzásegítheti őt a teljes gyógyuláshoz.
Innen, vizsglat nélkül szintén első sorban ez jut eszembe, de javasolnám a gyors orvosi segítséget. A megfelelő KULLANCSIRTÓSZER használatát (nyakörv, spot-on) Üdv
Kedves Nikolett! Mosolyogva olvastam az aggodalmait, mert eszembe jutott egykori önmagam, aki ugyanúgy pánikba esett a madárkája első, látványos vedlése alkalmával, ahogy most Ön is. A leírtak alapján szinte biztosra veszem, hogy pici kedvencének semmi baja, hisz a vedlés természetes (bár igen kellemetlen) velejárója a madáréletnek. Nem minden madárkát visel meg egyformán, de ha megszenvedi szegényke, sajnos abban sincs semmi szokatlan. Ebben a szörnyű melegben amúgy is nyűgösebbek a madárkák (legalábbis az enyémek igen), ha ehhez még ott a vedlés is ráadásnak, nem csoda, hogy kedvetlen szegény szárnyas. Kérem tehát, hogy ne aggódjon: gyönyörű pincurkája rendbe fog jönni, amint kinőnek a szépséges, új tollacskái. Évente többször ismétlődni fog a dolog, de nem lesz mindig ilyen ijesztő, és időközben majd Ön is hozzászokik, hogy ez egy természetes folyamat, nem kell megrémülni tőle. Ha gondolja, nézze meg a madárkáim blogjában a jó öt évvel ezelőtti, idevágó bejegyzést, vigasztalásul: http://csip-csup.freeblog.hu/archives/2007/02/page/12/ Kívánok sok-sok boldog évet a madárkájával, egészségben és boldogságban: Bukuli Ágnes
Tisztelt Érdeklődő! Ha nincs a lakásban nagy hőség (28°C, vagy a felett) megfelelő folyadékmennyiség mellett 1-2 napot akár étlen is kibírnak, sőt, szakvélemények úgy tartják, hogy hetente egy napot kellene is nekik így tartani. Szóval a megfelelő mennyiségek behelyezése mellett biztosan kibír 3-4 napot. Ha pedig nagyon szelíd a hörcsög, ennyi idő alatt elvadulni sem fog, ahhoz minimum egy hónap kellene, szóval semmilyen tekintetben sem veszélyes. :) Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)