1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Kedves Gazdi! Sajnos nem tudok sok okosat mondani. Az időskori elhízásnál nem feltétlen az élelem milyensége az ok, hanem a kevés mozgás, sok evés, bár a leírás szerint nem eszik sokat. Ezért a cukorbetegség, ami az eszembe jut, ez hatással lehet az ízületeire is, és súlygyarapodás is megfigyelhető, ennek kapcsán érdemes lenne elvinni egy állatorvoshoz. Az alma jó, béltisztító a hatása. Az olivaolaj mindenképp jó, segíti a székletürítést, de túlzásba sem szabad vinni, mert nem biztos, hogy puffadás van a háttérben, viszont ezt látatlanban nem lehet megmondani. Érdemes lenne ellátogatni vele egy állatorvoshoz, hogy mindent tisztán lássanak. Azonban a doki bármit is mondd, itt sajnos csak tippeket-tanácsokat tudunk adni, pontos diagnózisokat semmiképp. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A macskáknak annyiféle színváltozata lehetséges, melyekben eligazodni csak komoly szakértelemmel rendelkező tenyésztők vagy ebben jártas állatorvosok tudnak. Valószínű, hogy valamelyik előd színe jelent meg a kicsikben. Próbáljon meg a brit fajtatenyésztők körében érdeklődni a lehetséges színváltozatokról. Nem kizárt az albínó változat sem, de az elég ritka.
Kedves Kriszti! Ez az oltás ugye a kombinált oltás. Nem hallottam még arról, hogy ebből gond lett volna. A nyuszinál a betegségek a tünetek után nagyon gyorsan jelentkeznek. Ha jó kedvű és eszik, játszik rendesen, nem levert stb. rendes a széklet, akkor nem kell aggódni. A nyuszik elég gyakran szerezhetnek ilyen karcolásokat, akár a ketrecen is megüthetik magukat. Vagy egy véletlen erősebb vakaródzás is okozhatja. Az, hogy kezesebb annak csak örülj. Ha minden más amit leírtam megvan, akkor nem a betegség miatt kezes.:) Azonban, ha nagyon zavarnak a sebek és nem múlnak- egy kis neogranormonnal bekenheted őket- akkor érdemes visszanézni az orvoshoz. Én nem hiszem, hogy bármi baja lenne Gömbinek.:) A szőre is szép- így a fényképről- egészséges.:) Azért majd írj, mi történt.:) Szép estét Gabi
Kedves Gazdi ! Sajnálatosan az epilepsziás rohamkészségre minden melegvérű állat agya képes, így a sündisznóé is. A leírása alapján , felmerül az epilepszia betegség gyanúja is. Mindenképpen vérvételt javasolnák az állatorvosánál, ahol a vércukorszint és az ionháztartás ellenőrzése is javasolt. Ha alkalmi rohamokról van csak szó, akkor vérösszetevők normalizálásra tünetmentessé is válhat a beteg. Ha az agy öröklött vagy szerzett betegségéről van szó akkor nem. Ilyen esetben antiepileptikum tartós adása javasolt. üdvözlettel dr KIss Gabriella
Az alomtestvériség nem indokolja az ivarérett kori barátságot ! Igen, betudható. (volt)