1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Kedves Kriszti! Nem tartom valószínűnek, hogy a nyakörv gondot okozna, bár ezt a fajtát nem ismerem, de a mai nyakörveket és minden egyéb bolha, kullancs irtót úgy alakítanak ki, hogy a melegvérű állatokra ne legyen hatással. Azért azt ne engedd, hogy a nyuszi megrágja a nyakörvet, de egyébként nem lesz tőle semmi baja.:) Aranyosak lehetnek a nyuszi és a kutyus együtt.:) Szép Estét Gabi Olvass tovább! Ezt gondold végig, mielőtt nyulat fogadsz örökbe!
Nyilván nem volt még velük állatorvosnál, Tehát első javaslatom: célzatos féreghajtás, alapos vizsgálat, majd oltás Üdv
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. A hónapok óta tartó hasmenés, bágyadtság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Tünet nélkül nem hiszem, hogy szükség lenne rá. Üdv
Az alom erős vizeletszagát elsősorban a kandúr erősebb ivari szaga okozhatná (ezért is ajánlott a kandúrok kiherélése), de ha a kandúrja már ivartalanítva van, akkor ez nem nagyon jöhetne szóba. Így csak arra tudok gondolni, hogy az egyik cica vizelete lett "erősebb". A vizeletben sokféle anyag választódik ki, ezek egyike-másika kellemetlen szagú is lehet. Az ammónia-szerű szúrós szagot a fehérje bomlástermékek okozhatják elsősorban, amit elsősorban vesefunkciós zavarok idézehtnek elő. A helyzet azért nehéz, mert ha nem lehet tudni, hogy melyik cicája a "bűnös", akkor mind a négyet meg kellene vizsgáltatni, hogy kiderülhessen, kivel van probléma.