1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Szia! Hidd el azért nehéz őket, rosszul megfogni. Azt éreznéd te is.:) Hisz a nyuszi kaparna és karmolna. A lógófülű fülei csak 6 hetesen kezdenek el lógni. Tehát ha 2-3 hónapos akkor még csak nemrég kezdődött.:) És még nem annyira alakult ki a lógása.:) Nekem volt kosorrú nyuszim akinek csak 1 éves korára lett teljesen lógó a füle, addig már mi is beletörődtünk, hogy félig fog csak lógni, de gyönyörűen lement mind a kettő.:) Kell neki azért idő.:) Ha tényleg kosorrú a nyuszi, akkor lógni fognak, csak türelem.:)
Érdemes a kollégát megkérdezni erről. Ő valószínűleg ismeri az állat előéletét. Ám ha bármilyen kétsége van kérdezze meg őt a beavatkozás előtti állapotfelmérés szükségességéről. Üdv
Sajnos az 5 éves nyuszi már nem fiatal.:( Igaz hogy elélnek akár 10 évig is, de ez csak feltételezés. HIsz a törpéket mi "alakítottuk" ki magunknak. Tehát minden genetikai beleszólásnak van egy hátul ütője. Itt jelen esetben az, hogy minél kisebb a nyuszi- amire az ember törekszik- nem él olyan sokáig.:( Sajnos ez az öregedés jele. Én elvinném orvoshoz nézze meg. Sokszor az idős nyulak szinte egyik pillanatról a másikra összezuhannak és elpusztulnak. DE nem szeretnélek elkeseríteni. Most az időjárás is nagyon csalóka, ami szintén megviseli a nyuszikat. Reméljük jelen esetben is erről van szó. Azért egy orvos lássa, egészséges-e. Kérlek írj majd mi történt.
Biztosat mondani csak vizsgálat után lehet, előfordulhat akár a nehezített légzés is. Ennek oka azonban sokféle lehet, leggyakrabban az, hogy a mellkasban valami oda nem való folyadék van. Ennél többet azonban alapos vizsgálat nélkül nem lehet mondani. Ha segíteni akar a cicán, ne halogassa az állatorvos felkeresését.
Leginkább egy katalán pásztorkutyára hasonlít.