1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Üdv! sokat kések a válasszal éppen azért mert elég nehéz dolgom van. Az ízeltlábúak gyógyászata nem valami szerteágazó tudomány. Nem tudok sok okosat mondani. Lehetne itt próbálkozni mintavételekkel laborba küldéssel... Minden fellelhető irodalomban 8 évet írnak maximum életkorra ezeknek az állatoknak, így hát az is könnyedén elképzelhető, hogy szegény élete végéhez közeledik... Üdv-ÉVa
Mire a csőre feketéről pirosra színeződik, faroktoll is csíkos lesz. Ez a kirepüléstől számítva, néhány hét alatt bekövetkezik.
Ha szedálni szeretnék az állatot a fürdetésidejáre, akkor erre van paszta az állatpatikában.
Egy shar pei13 évesen már elég idősnek számít, és ezek a tünetek, jelenségek valóban beleférnének akár az időskori leépüléssel járó folyamatba is. Vannak olyan esetek, egyedek is, amelyek tényleg nem reagálnak semmilyen kezelésre. Ezzel sokat tenni sajnos nem lehet. Mindazonáltal én azt gondolom, hogy egy alapos kivizsgálás (komplett vér és vizeletvizsgálat, egy EKG, esetleg szív ultrahangos vizsgálat, egy röntgen a mellkasáról, hasáról) sok olyan információt adhatnak, amelyek alapján jobban megítélhető lenne az állapota. A leletek alapján arról is könnyebb nyilatkozni, hogy mi várható a jövőben.t
A macskanátha után visszamaradó krónikus prüszkölés, köhögés, szörcsögés esetén a cica szervezete nem tudta teljes mértékben leküzdeni a régi betegséget, ami egy állandó, - hol erősebb, hol gyengébb -, váladékozást tart fenn azóta is. Persze akár teljesen tünetmentessé is válhat. Ehhez azonban egy komplex kezelésre van szükség, amit a cica egyedi vizsgálata, és tüneteinek ismerete alapján egy homeopata állatorvos tud összeállítani. De addig is javaslom, hogy próbálja meg a következő szereket, és ha egy-két héten belül nincs lényegi javulás, akkor viszont mindenképpen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki a cica egyedi tünetei alapján megkeresi a számára legmegfelelőbb szer(eke)t a gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. A váladék sűrű sárga, lehet véres is - Hydrastis D6 Visszatérő krónikus nátha, gennyes-nyálkás sárgás-zöldes bűzös váladékkal - Cinnabaris D6 Sűrű sárga váladék, aminek nincs rossz szaga, köhögéssel - Sticta pulmonaria D6 Krónikus sinusitis - Phosphorus D12 Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea