1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Kedves érdeklődő, A Neptun Aquaplant & CO2 akváriumi növénytáp. Széndioxid táptabletta vízinövények részére. A növények kielégítő fejlődéséhez szükséges egyik alapvető tápanyag a széndioxid, amit ez a tabletta oldódása során juttat az akvárium vízébe. Emellett komplett makro- és mikroelem ellátást biztosít, valamint emelt vastartalmával megakadályozza a levelek elsárgulását. Hatóanyagai a vizet kissé lágyítják, savanyítják, ami a legtöbb növény számára kedvező. FIGYELEM!Kemény, lúgos vizet kedvelő halak (pl. afrikai sügérek) vizében nem használható!
Kedves Gazdi! Minél hamarabb ajánlott az ivartalanítás, mindkét kutyáé! Cikkek a atémában: Gyakori kérdések az ivartalanítással kapcsolatban >> A kutya ivartalanítása: mikor, és miért kell túlesni rajta? >> 10+1 tévhit - a kutyák ivartalanításáról >>
A történet felelőtlenségről szóló részét nem részletezem, feltételezem e nélkül is tisztában vannak vele. A madárka lába kisebb torzulás mellett, de remélhetőleg össze fog forrni. Ellenkező esetben a lábfejét is elveszti. Akár kisebb lábhibával, akár lábcsonkon, de valamilyen szinten biztos, hogy járni fog. A párbaállásban ez nem befolyásolja, de a párzás folyamatában lehet akadály. Most arra van szükség, hogy minél kevesebb felesleges kacat(hinta, csengő, tükör, stb.) legyen a kalitban, az etető, itató tálat a lehető legegyszerűbben meg tudja közelíteni. Minél kevesebbet zavarják, ne kerüljön például nyíló ajtó közelébe és más olyan dolog, háziállat sem lehet a környezetében, ami megijeszti és felrepülésre, menekülésre készteti. Legalább 2 hétig fokozottan kell ezekre figyelni. Ha az orvos nem adott gyulladáscsökkentő antibiotikumot, arra később szükség lehet, amennyiben pár nap után a duzzanat nem csökken, a lábfej-lábszár ödémásodna.
Kedves Gazdi! Például, hogy egy szilánk befúródott a nyálkahártyába, vagy megcsípte egy darázs, vagy gyulladás alakult ki ott. Mindesetre el kellene vinni egy állatorvoshoz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A 2. kutya nem mindig megoldás, sőt! -problémás kutyánál ronthat a helyzeten! Ami ajánlott: kutyák mielőbbi ivartalanítása falkarangsor felállítása, Ön legyen a falkavezér! >> két kutya egy háznál? olvassa el a cikket >> kutyaiskola, tükör módszer!!!! A Tükör iskolákon általában is nagyon jó és a témához értő szakemberek dolgoznak, a budapesti iskolákon pedig vannak Tükör terápiás szakemberek, akik az agresszív, illetve félős kutyák gyógyításával foglalkoznak. A probléma megoldható, de menjen el egy kutyaiskolába! Ráadásul ez esetben különösen fontos, hogy Tükör iskolába menjen, mert az ilyen eseteket sokszor rosszul kezelik más kutyaiskolákon.