1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Kedves Gábor! Okozhatja mindkettő, de szerintem inkább a táp miatt van. Ha több tápot kipróbálnak, és nincs változás, akkor mindenképpen kellene bélsárvizsgálatot végezni.
Mindenképpen vigye állatorvoshoz! Ne várjon! Lehet törés, térdszalagszakadás, ficam stb.
Lehetséges, hogy nem megfelelő etetéséből adódó probléma áll a háttérben, de idősebb kutyáknál a hányást rendkívül sok minden okozhatja. Azt javasoljuk, hogy mielőbb keresse fel állatorvosát egy alapos kivizsgálás végett és ne bocsátkozzon találgatásokba.
Kedves Gazdi! Meg kell kérni az állatorvosát, hogy végeztessen bélsár vizsgálatot valamelyik laboratóriumban, hogy kiderüljon mi az oka a tartós hasmenésnek. Üdvozlettel dr. Szaniszló Ferenc
Nem tudom, nem jár-e ki a cica, ahol esetleg valamilyen növényt megrágcsálhat, vagy akár a lakásban is. Egyes növéni alkaloidok okozhatnak pupillatágulatot, aminek következtében látászavar is kialakulhat. Mivel számos betegségnek is vannak szem tünetei, mindenképpen vizsgáltassa meg állatorvossal a cicát!