1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
A kiváltó ok lehet a stressz vagy a területbirtoklás. Az "egy bizonyos takaró" inkább az utóbbira enged következtetni. Megelőző intézkedés lehet, ha az adott helyiséget zárják a macskától és megtiltják részére az ágy használatát. Érdemes lenne átmeneti időre egy második alomtálcát is bevezetni és mind a kettőt egy új alomanyaggal tölteni.
Ha egy napig nem eszik a teknős, az még lehet a környezetváltozás miatt. Fontos, hogy most a terráriumban legyen 24-25 fok, a melegítőlámpa alatt pedig 33-35 fok. Sokszor a melegebb hőmérséklettől elkezdenek enni ilyenkor. Ha ilyen melegben van a teknős, és 2-3 nap eltelik úgy, hogy nem eszik semmit, akkor mindenképpen állatorvoshoz kell vinni, mert lehet, hogy betegség okozza az étvágytalanságot.
Az injekció a tüzelés megelőzésére, kiiktatására, megszüntetésére szolgál. Ha ennek ellenére befedezte (mert akkor mégis tüzel a szuka...) a kan kutya, akkor mindenképpen nézesse meg állatorvossal!
Egy 10 éves kutyát megoperálni nem lehetetlen ugyan, ha jó egészségnek örvend és a szíve, veséi, mája rendben vannak, akkor nem jelenhet túl nagy kockázatot, azonban mégis azt mondom, hogy ha eddig nem operáltatták meg, akkor most már ebből a szempontból nem nagyon érdemes. A mai felfogásunk és tudásunk szerint a daganatos betegségek megelőzésnek esélye akkor a legnagyobb, ha még az első tüzelés előtt ivartalaníttatják a szukát. Minden egyes tüzelés után egyre nő az esélye, és 10 évesen már ez nem fog segíteni neki az esélyek csökkenésében.
A kiskutya csupán kiskutya - és nem egy plüssmackó. Ugyanazok a szabályok vonatkoznak a kis testű kutyákra, mint nagy testű kedvenceinkre. Kis testben ugyanolyan kutyalélek lakozik. Vagyis: falkatörvények. A babusgatás a kutya szemében nem más, mint alárendeltség elismerése. Ezért Ön a viselkedésével pont az ellenkezőjét sugallja a yorkinak, mint amit szeretne. Az eb olvasatában ez ugyanis a következőképpen hangzik: "Hmmm, folyamatosan azt jelzi felém a gazdi, hogy én vagyok a falkavezér - gyorsan kell tennem valamit, hogy megmutassam, én vagyok itt a király!" És mi a következő lépés? Az eb gyorsan morog egyet. Kedves asszonyom! Ameddig babusgatni akarja a kutyát, ez a helyzet nem fog megváltozni. Egy kutyának (bármekkora is a mérete) falkára van szüksége. Ezért Önnek, hogy elfogadja Ön a kutya, hogy szót fogadjon, hogy ne kapja meg az Ön kezét esetleg Önnek a Hogyan legyek falkavezér? című cikkben leírtakat tanácsos követnie és következetesen betartania.