1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Kedves Gazdi! A konzerv jó választás. Lehetőség szerint minőségi, idős kutyának való eledelt válasszon. A tojás sárgáját főzve adja, mivel nyersen megköti a B-vitamint. Ne hagja, hogy kutyája elhízzon. Időnként keresse fel állatorvosát egy egészségügyi vizsgálat céljából (melyet a vakcinázásnál amúgy is meg kell ejteni, hiszen csak egészséges állat vakcinázható). Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata.
A könnyelvezetés hiányából sok probléma adódhat, akár a szeme is "rámehet". Az esetet bízza szemész-specialistára!
Azért akar kiugrani az öléből, mert az ölében van. (Nincs lába a kutyának ? :) ) Minden kutyának szüksége és igénye van a fajtársakkal való kapcsolatfölvételre. Azt, hogy ezek a kontaktusfelvételek problémamentesen történjenek, a fajtársakhoz történő szocializációval lehet elérni (a leghatékonyabban a 8 - 16 hetes kor között kivitelezhető!) amelynek esetleges elmaradása később is, megfelelő szakértelemmel pótolható.
Kedves Gazdi! Igen, előfordulhat, hogy epilepsziáról van szó. A pontos diagnózis felállításához, valamint a gyógyszeres kezelés beállítása előtt szükség lenne egy részletes belgyógyászati, neurológiai kivizsgálásra valamint egy részletes kórelőzményfelvételre is. Azt tanácsolom Önnek, hogy keresse fel a www.kutyaepilepszia.hu oldalon az Önhöz legközelebb eső Epilepszia Centrumhálózathoz tartozó állatorvost, aki a továbbiakban a segítségére lesz. Amennyiben hozzánk fordulna a továbbiakban, akkor kérném előzetesen szíveskedjen időpontot kérni a vizsgálathoz. Tisztelettel: dr Molnár Eszter
A tünet fájdalmasságra utal. Lehet akár gerinc betegség. Javaslom, vigye kutyusát állatorvoshoz.