1601. Vita, a dobermann új gazdát keres
A magyar tenyésztői szakszerűtlenség és maffiastílus újabb áldozatává vált egy német házaspár, és ennek következtében Vita, a 8 hónapos dobermann szuka kutya is.
A magyar tenyésztői szakszerűtlenség és maffiastílus újabb áldozatává vált egy német házaspár, és ennek következtében Vita, a 8 hónapos dobermann szuka kutya is.
Az agresszió és az engedetlenség egyértelmű megnyilvánulásai annak, amikor a kutya próbál a falkavezér szerepére törni. Ám vannak a dominanciának olyan jelei is, melyeket a kezdő kutyatartók hajlamosak a kiskutya kajlaságának betudni.
Örök vita tárgya, hogy vajon jó-e, ha a kutya azt eszi, amit mi, emberek. A szuperpémium eledelekben minden benne van, ami egy kutyának kell, se több, se kevesebb. A legtöbb állatorvos és táplálkozási szakember amellett van, hogy ebből ne engedjünk, de ne is tegyünk hozzá!
A születés az élet csodája. Látni ahogyan egy új élet világra jön, ahogy anya és kicsinye először érintik egymást, mindennél különlegesebb és megkapóbb élmény.
Aki lovagol, az tudja, mennyire idegesítő is tud lenni a monoton légyzümmögés. Ezek a bosszantó kis paraziták legalább annyira elviselhetetlenek a nyári melegben, mit a szúnyogok. De mégsem fújhatjuk be a ló fejét légyirtóval!
Mindenképpen mutassa meg kollégának! Lehet allergia, bolhaallergia, rüh vagy egyéb külső parazitás, vagy ritkább hormonális megbetegedés. Olvass tovább! Miért vagyunk allergiásak a macskaszőrre? Allergia macskáknál, kutyáknál: mi okozza?
A Klebsiella nem egy betegség, hanem egy baktérium féleség, ami ugyanolyan gyulladásos folyamatokat tart fennt, mint más baktériumok. Mindenképpen antibiotikum kezelésre van szükség. A baj csak az, hogy ha az adott baktérium már nem érzékeny arra az antibiotikumra, amire kellene, hogy reagáljon. Ezt antibiotikum rezisztenciának hívják. Nagy probléma embernél, állatnál egyaránt, mert így pont akkor nem hat a kiválasztott antibiotikum, amikor kellene. Ilyenkor kell előbb baktérium érzékenységi vizsgálatot végeztetni, és olyan antibiotikumot használni utána, amire a vizsgálat érzékenységet mutatott ki. A felsorolásból olyat kell választani amire érzékenység volt.
Üdvözlöm, Ennek a patkánynak sürgős állatorvosi ellátásra van szüksége. Elképzelhető, hogy valamilyen bőrproblémája van, könnyen lehet, hogy a megoldás egyszerű, de az elmondás alapján most elég rossz állapotban van. Üdv-Éva
Vitaminok, aminosavak, ásványi anyagok együttesen segítik a tollképzést. Vannak vitaminok, amelyek nem játszanak a toll fejlődésben közvetlen szerepet, de hiányuk tollképzési zavart okoz. Az A vitamin elősegíti a növekedést, a D3 a kalcium beépülést, a K3 az egészséges tollazat kialakulásában játszik szerepet. Többek közt.
Nyeléskor a gégefedő lezárja a légutat és a falat a nyelőcsőbe kerül. Ha ez a reflex nem működne jól vagy valamilyen anatómiai elváltozás lenne akkor sokkal gyakrabban jelentkezne a félrenyelés. Sokkal valószínűbb hogy a fokozott izgalmi állapot miatt alakul ki a zavar. A másik kutya megjelenése és a táplálék féltése miatt - irigy kutya effektus - minél gyorsabban és minél többet próbál a kutya lenyelni. Nagyon helyes hogy most már külön eteti őket ezzel csökkentve a habzsolás okát. A magas fehérjetartalmú junior táp etetése a felnőtt kutyával hosszabb távon valóban káros lehet.