1606. Gyilkos kocsonya: medúza az akváriumban
A mesebeli lényekhez hasonlatos medúzák legalább annyi embert ejtenek ámulatba, mint ahányat elborzasztanak, de senki sem maradhat közömbös a nyálkás, kocsonyás, lágyan pulzáló élőlények láttán.
A mesebeli lényekhez hasonlatos medúzák legalább annyi embert ejtenek ámulatba, mint ahányat elborzasztanak, de senki sem maradhat közömbös a nyálkás, kocsonyás, lágyan pulzáló élőlények láttán.
Közeleg a Húsvét, a Nyíregyházi Állatpark újabb szenzációs programokkal és helyszínnel várja látogatóit.
A Mérleg kutyák kiegyensúlyozottak, a Skorpiók szíve hatalmas, a Nyilas kutyák kíváncsi örökmozgók.
Jelenleg számos standard létezik, melyek egytől-egyig sajátos értékrend szerint lettek kialakítva, viszont a követelmények a perzsa macska általános megjelenését tekintve körülbelül azonosak.
A kecsketej finom édes és tápláló, véd az allergia ellen, fertőtlenít és erősíti az immunrendszert is. Vitamin- és ásványi anyag tartalma szinte az anyatejével vetekszik.
Hajtsd szét a szőrét minél több helyen, és ellenőrizd a bőrét, szőre tövét: kis fekete pöttyöket fogsz látni, ha bolhás a kutya. A vakarózás is elég jellegzetes tünet. Olvasd el alábbi cikkeinket is a témában.
Ennek a problémának a megoldását nem érzelmi, hanem szigorúan szakmai alapon kell kezelni. Ennek módja pedig az, hogy ha Ön megbízik az állatorvosban, akkor azt teszi, amit ő javasol. Nem véletlenül javasolja, amit mondott, ennek ez a megoldása, így gyógyítható. Ha erre nem kerül sor, akkor ez a szeme végleg károsodhat. A javaslatom mindössze annyi, ha van rá lehetőségük (és van a közelben) akkor érdemes lehet szemész specialista állatorvosnak is megmutatni.
Kérdései ebben a formában nagyon általánosak! Igen, van felfúvódás kutyáknál és macskáknál is, de legtöbbször nem önmagában, hanem bizonyos kórformákhoz kapcsolódóan (pl. gyomorcsavarodás, vagy bélelzáródás). A tünete az, hogy az állat hasa kikerekedik, dobszerűen feszessé válik. Szerencsétlen esetben akár halálos is lehet, de erre ritkán kerül sor, ha időben észreveszik és megfelelő kezelést kap a beteg. A patseurellák baktériumok, amelyek a nyúlon kívül más állatfajokat (és pl. az embert is) megbetegíthetik. Ez a kórokozó fertőző, de a fertőzés azért nem úgy terjed, mint pl. az influenza.
Az inkontinencia viszonylag gyakori jelenség az ivartalanítás után, mert ennek a problémának a fő oka az oxitocin nevű hormon hiánya, amiből kell egy kevés ahhoz is, hogy a hólyag záróizomzata kellő erővel tudjon szorítani. Ezen a problémán már évek óta lehet hatékonyan segíteni, van erre egy speciális állatgyógyszer, ami általában teljesen megoldja ezt a problémát. (Incurin tabletta) Az Önök esetében ezt az alaphelyzetet azonban lényegesen befolyásolja, hogy a kutyájuk már az ivartalanítás előtt is inkontinens volt, ami már közel sem olyan gyakori probléma. De mivel az Epheritre javult, ebből az a sejtésem van, hogy ez a probléma is hormonhiánnyal állhatott összefüggésben. Úgyhogy igazából nem is értem, eddig miért nem javasolta Önek senki a fent említett megoldást?
Ennyi információból látatlanban nem lehet megmondani, mi a kutya baja. Vidd el állatorvoshoz, egy alapos vizsgálat kiderítheti, hogy van e valamilyen betegsége!