1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Az elléssel járó méhizomöszehúzódások, a hasprés és a beinduló tejtermelés rengeteg energiát von el a szervezettől,az izommunka közben hő is termelődik és a hőleadás szinte egyetlen lehetősége a kutyáknál a lihegés.
Sajnos mostanában lett divat a kutyapelenka, pedig ez csak macerásá teszi a dolgot: A pelenkára szoktatás, majd pelenkáról leszoktatás néha a tartási körülmények, vagy a kutya fajtája miatt indokolt, - de mindenképpen macerássá teszi a végső szobatisztaság elérését (úgy tűnik Önöknál ez nem is sikerült). Figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. AMint pisilne, kivinni . Ha mégis otthon sikerülne, közben lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni és kivinni üriteni. (nyilván egyedül egy garázsban ez nem fog menni a kutyának) Nehéz eset mert valószínűleg sokat van egyedül a kutya, kutyaiskolába kellene elvinni. Hátha az a tréning segítene. Ajánlom a Népszigeti Kutyasulit.
Kedves tisike20! látatlanban az ilyen jellegű kérdésekre nem lehet válaszolni, vizsgálatra lenne szükség. Vigyék el a kutyust állatorvoshoz. üdvözlettel
Kedves érdeklődő, meg lehet szelídíteni őket. szelídítés: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/hullamos-papagaj-nemenek-megallapitasa/12838/ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/papagajok-ropkodnek/11662/ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/hegyi-papagaj-szeliditese/12776/ Cikkek: Papagájok: gondozási egyszeregy Hullámos papagáj
A csuklás fiatal nyusziknál előfordul...És általában magától elmúlik. Adj neki egy kis lédúsabb gyümölcsöt.Hátha sikerül elmulasztani...KOnkrétan a csuklásra megoldás nincs, mert a eláll...