1626. Honnan tudom, hogy beteg a macska?
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Ha beteg macskánknak elsősegélyt szeretnénk nyújtani, először is meg kell tudnunk különböztetni a beteg cicát az egészségestől. De milyen egy egészséges macska?
A macskák, de leginkább kandúrok tulajdonosaiban előbb vagy utóbb (aktuálisan ilyenkor, tavasztájt) felmerül a kérdés: ivartalanítsa-e az állatot, vagy sem? A kérdés nem egyszerű, a döntést több körülmény figyelembevételével kell meghozni
A ragdoll macska sok más fajtához hasonlóan egy véletlen baleset tudatosan tovább alakított eredménye. Az első ragdoll kiscica a 60-as években Kaliforniában látta meg a napvilágot, egy fehér perzsa, és egy burmai kandúr titkos légyottjának gyümölcseként.
Egy napon váratlanul betoppanva barátaimhoz bizarr látvány fogadott: kedvenc perzsa cicájuk kifeszítve feküdt a padlón, a család minden tagja egy-egy végtagját fogta le, miközben a családfő buzgón porszívózta az állatot, aki meg sem próbált kiszabadulni szorult helyzetéből. Szemmel láthatóan megszokta már a procedúrát...
Napi 1-majd 1,5L tejet naponta
Készíthetünk magunk is a fiókák számára megfelelő pótanyatejet. Egy deciliternyi magas zsírtartalmú tejbe tegyünk két evőkanál főzőtejszínt egy tojás sárgáját és egy darab szőlőcukrot. Jól keverjük össze és melegítsük 42 °C-ra. A nyúlanyák átlagosan naponta 120 g tejet termelnek, és egy kisnyúl átlagosan naponta 20 g tejet igényel. Mesterségesen ezt napi többszöri etetéssel érjük el. Mesterséges táplálás >>
Kedves Zsolt! Valószínűleg idegrendszeri problémáról van szó, de azért kivizsgálnám a kutyust. Ez magában foglalna egy vérlabor és egy kardiológiai vizsgálatot... Ha a tünetek fokozódnának, azaz egyre hosszabb görcsös rohamok és eszméletvesztés jelentkezne, akkor szinte majdnem biztos epilepsza a diagnózis, ami folyamatos kontrollt és kezelést igényel...
Kedves gazdi, az étvágytalanság első jel arra, hogy valami gond van, ráadásul a kiskutyák bélrendszere nagyon érzékeny. Így javaslom , hogy látogassák meg vele az állatorvosukat.
Kedves Olvasónk! Ez tipikusan olyan kérdés, amivel nem lehet látatlanban mit kezdeni.. 2 éves golden - szuka? Kan? ivaros vagy ivartalanított? Oltásai megvannak? Belső szervi probléma netán ízületi? Javaslom, hogy keressen fel egy állatorvos kollégát..