1626. Honnan tudom, hogy beteg a macska?
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Ha beteg macskánknak elsősegélyt szeretnénk nyújtani, először is meg kell tudnunk különböztetni a beteg cicát az egészségestől. De milyen egy egészséges macska?
A macskák, de leginkább kandúrok tulajdonosaiban előbb vagy utóbb (aktuálisan ilyenkor, tavasztájt) felmerül a kérdés: ivartalanítsa-e az állatot, vagy sem? A kérdés nem egyszerű, a döntést több körülmény figyelembevételével kell meghozni
A ragdoll macska sok más fajtához hasonlóan egy véletlen baleset tudatosan tovább alakított eredménye. Az első ragdoll kiscica a 60-as években Kaliforniában látta meg a napvilágot, egy fehér perzsa, és egy burmai kandúr titkos légyottjának gyümölcseként.
Egy napon váratlanul betoppanva barátaimhoz bizarr látvány fogadott: kedvenc perzsa cicájuk kifeszítve feküdt a padlón, a család minden tagja egy-egy végtagját fogta le, miközben a családfő buzgón porszívózta az állatot, aki meg sem próbált kiszabadulni szorult helyzetéből. Szemmel láthatóan megszokta már a procedúrát...
A képre nem tudok mit mondani. Mutassa meg állatorvosnak, ő meg tudja mondani, lát-e rendellenességet a cica lábán. A kora tavaszi macska már felnőtt, nincs szüksége kölyök tápra. Ivartalanított szobacicának való tápok teljesen megfelelőek.
Kedves Anna! Érdemes lenne elvinni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvoshoz, egyeztetni a tartási körülményeket. Üdv-Éva
Én is az ivartalanítást javaslom, már csak azért is, mert idősödő kan kutyákban a prosztata daganatok ill. megnagyobbodások is kivédhetőek ezzel. Ha nem múlnak el a kis csomók a műtét után 1-2 hónapon belül, esetleg növekedésnek indulnak, sebészi eltávolítás és szövettani vizsgálat javasolt.
Nem szívesen szólok hozzá olyan kutya kezeléséhez amelyiket nem is láttam és mondok véleményt olyanokkal szemben akik az állatot több féle módon is megvizsgálták. De a tüdővizenyő - aminek kezelésére a Furosemid hivatott - általában a kisvérköri nyomás emelkedése miatt alakul ki, ennek oka pedig leggyakrabban a szívműködés elégtelensége. Tehát én még nem zárom ki a szívelégtelenség lehetőségét ilyen nagyvonalúan,hanem tovább vizsgáltatnám a szív működését egy EKG segítségével.
Sok minden lehet: sok féreg (volt már féregtelenítve?), elakadhatott egy csont, végbélmirigy megbetegedés stb. Otthon nem fogják tudni kezelni, mihamarabb állatorvoshoz kellene vinni a kutyát.