1626. Honnan tudom, hogy beteg a macska?
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Ha beteg macskánknak elsősegélyt szeretnénk nyújtani, először is meg kell tudnunk különböztetni a beteg cicát az egészségestől. De milyen egy egészséges macska?
A macskák, de leginkább kandúrok tulajdonosaiban előbb vagy utóbb (aktuálisan ilyenkor, tavasztájt) felmerül a kérdés: ivartalanítsa-e az állatot, vagy sem? A kérdés nem egyszerű, a döntést több körülmény figyelembevételével kell meghozni
A ragdoll macska sok más fajtához hasonlóan egy véletlen baleset tudatosan tovább alakított eredménye. Az első ragdoll kiscica a 60-as években Kaliforniában látta meg a napvilágot, egy fehér perzsa, és egy burmai kandúr titkos légyottjának gyümölcseként.
Egy napon váratlanul betoppanva barátaimhoz bizarr látvány fogadott: kedvenc perzsa cicájuk kifeszítve feküdt a padlón, a család minden tagja egy-egy végtagját fogta le, miközben a családfő buzgón porszívózta az állatot, aki meg sem próbált kiszabadulni szorult helyzetéből. Szemmel láthatóan megszokta már a procedúrát...
Kedves Gazdi! Ha megvolt a bőrkaparék vizsgálat és nem talált más okot, akkor bizony lehet allergia. Azt is lehet diagnosztizáni a vérből. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Üdvözlöm! Nem kell forralni, hanem amikor el kezd esni az eső, akkor az első 20 percben le kell zárni a gyűjtő edényt, hogy a tetőről lemosódó szennyeződések bemosódását megakadályozzuk. szűrni sem kell, hagyni kell a vizet a hordóban ülepedni és le kell szívni csak a vizet és használhatja is! Igen, a régebbi is jó!
A leírt tünetek és panaszok alapján nekem azért más lehetőségek is eszembe jutnak, amelyeket persze egy alapos betegvizsgálatokkal kell tisztázni. Nem lennék meglepődve, ha a kutyájának súlyos veseelégtelensége állna a háttérben. Mielőbbi alapos kivizsgálást javasolnék, benne vérvizsgálatokkal is.
Igen, és ha nem először fordul elő vedlési gond akkor a megfelelő UV világításról és intenzívebb vitaminozásról is gondoskodni kell.
Kedves Gazdi! Találgatások helyett célszerűbb lenne megmutatni egy állatorvosnak a kutyát, aki vizsgálatok után pontos diagnózist tud felállítani.