1626. Honnan tudom, hogy beteg a macska?
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Ha beteg macskánknak elsősegélyt szeretnénk nyújtani, először is meg kell tudnunk különböztetni a beteg cicát az egészségestől. De milyen egy egészséges macska?
A macskák, de leginkább kandúrok tulajdonosaiban előbb vagy utóbb (aktuálisan ilyenkor, tavasztájt) felmerül a kérdés: ivartalanítsa-e az állatot, vagy sem? A kérdés nem egyszerű, a döntést több körülmény figyelembevételével kell meghozni
A ragdoll macska sok más fajtához hasonlóan egy véletlen baleset tudatosan tovább alakított eredménye. Az első ragdoll kiscica a 60-as években Kaliforniában látta meg a napvilágot, egy fehér perzsa, és egy burmai kandúr titkos légyottjának gyümölcseként.
Egy napon váratlanul betoppanva barátaimhoz bizarr látvány fogadott: kedvenc perzsa cicájuk kifeszítve feküdt a padlón, a család minden tagja egy-egy végtagját fogta le, miközben a családfő buzgón porszívózta az állatot, aki meg sem próbált kiszabadulni szorult helyzetéből. Szemmel láthatóan megszokta már a procedúrát...
Kedves Gazdi! Több szempontból sem kedvező egy hím és egy nőstény együtt tartása. Bár a dzsungáriai törpehörcsög társaságkedvelő állat, általában csak a különböző neműek férnek meg békésen egymás mellett (következetes összeszoktatást követően). Külön neműeket pedig azért nem érdemes együtt tartani, mert az ivarérést követően a nőstény folyamatosan elleni fog és ez hosszútávon ártalmas neki. Amennyiben a szaporulat nem jelent gondot és a nőstény már legalább 3 hónapos, akkor meg lehet próbálkozni az összeszoktatással. Ha el is fogadják egymást, a nagyméretű ketrecben mindkettő számára legyen külön kuckó, ahová el tud bújni, akár a másik fél elől is.
Kedves Gazdi! A szobatisztaságra nevelésről ebben a cikkünkben írtunk bővebben: Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell. Valóban sok türelem és kitartás kell a cél eléréséhez, de rendszeres és következetes odafigyeléssel a kutyus rövid időn belül szobatiszta lesz. A folyamat talán legnehezebb része, hogy egyértelmű visszajelzéseket (dicséret, tiltószó) adjon azzal kapcsolatban, hogy mit vár el tőle. A séták és a kint töltött idő annyi ideig tartson, amíg a kiskutya elvégzi a dolgát, ezt követően pedig mindig dicséret következzen. Balesetek egy ideig még előfordulhatnak, de előbb-utóbb a kiskutya fejében is összeáll a kép, hogy hol kell elvégeznie a dolgát. Fontos, hogy ha véletlenül bevizel, akkor nagyon alaposan tüntesse el annak szagát és nyomait a házból! Illetve hasznos, ha az ürítések rendszerességét is figyelmemmel kíséri, és ehhez időzíti a szabadban töltött időt.
Kedves Gazdi! El kellene végezni vérből az allergén diagnosztikát, hogy mikre allergiás (Spot Platinum Allergia teszt, Spectrum Allergia Laboratórium) és az eredmények alapján lehetne egy egyedi szérumot készíttetni akutyusnak, amitől tünetmentes lesz, mallékhatások nélkül. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Ezen tünetek alapján látatlanban nehéz bármit is mondani, feltétlenül mutassa meg a kutyát egy állatorvosnak!
Az udvari tartás véleményem szerint jobb megoldás lenne. Másik cicát csak akkor vegyen mellé, ha már megszokta az új helyét.