1626. Honnan tudom, hogy beteg a macska?
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Ha beteg macskánknak elsősegélyt szeretnénk nyújtani, először is meg kell tudnunk különböztetni a beteg cicát az egészségestől. De milyen egy egészséges macska?
A macskák, de leginkább kandúrok tulajdonosaiban előbb vagy utóbb (aktuálisan ilyenkor, tavasztájt) felmerül a kérdés: ivartalanítsa-e az állatot, vagy sem? A kérdés nem egyszerű, a döntést több körülmény figyelembevételével kell meghozni
A ragdoll macska sok más fajtához hasonlóan egy véletlen baleset tudatosan tovább alakított eredménye. Az első ragdoll kiscica a 60-as években Kaliforniában látta meg a napvilágot, egy fehér perzsa, és egy burmai kandúr titkos légyottjának gyümölcseként.
Egy napon váratlanul betoppanva barátaimhoz bizarr látvány fogadott: kedvenc perzsa cicájuk kifeszítve feküdt a padlón, a család minden tagja egy-egy végtagját fogta le, miközben a családfő buzgón porszívózta az állatot, aki meg sem próbált kiszabadulni szorult helyzetéből. Szemmel láthatóan megszokta már a procedúrát...
Kedves Gazdi! A hagyományos állatorvosi kezelés mellett segítséget jelenthetnek még az ún. alternatív gyógymódok. Egy ilyen súlyos fokú allergia kezelése azonban szelíd módszerekkel, - mint amilyen például a homeopátia -, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez egy személyes találkozásra is szükség van, ahol a fizikális vizsgálat mellett lényeges, hogy megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és még a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével lehet azután a kutyus számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Az elérhető eredmény azonban attól függ, hogy mennyi tartaléka van még az állat szervezetének az öngyógyító folyamatok beindításához! Részletesebben itt olvashat e terápiáról: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#deszenzi Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvence számára, vagy további kérdései lennének, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos info@kimintvet.hu
Tudni kéne, hogy a évét is kivették-e? Hanem lehet kideríteni,akkor ultrahangos vizsgálatra lenne szükség. Mindenképpen vigye olyan helyre, ahol alaposan meg tudják őt vizsgálni!
Mivel a vedlési folyamat immungyengítő, stresszes időszak, így összetettebb vitamin komplex javasolt. Ezek igen jó összetételben találhatók a különféle gyártók kifejezetten vedlést elősegítő készítményeibe. A Hema cég például igen változatos készítménypalettával rendelkezik, így tollképződés elősegítésére ajánlható a Hemavit Gold FEDER. De sok más cég terméke is könnyen elérhető, akár az interneten keresztül is.
Kedves Gazdi! Ezt a problémát okozhatja férgesség, azonban ha féreghajtás után sincs javulás (1- max 2 hét), alapos belgyógyászati kivizsgálás javasolt (fizikális vizsgálat, vérlabor, ultrahang)!
kedves Olvasónk, nem biztos, hogy jó ötlet volt egy ilyen kutya mellé még egy kutyát beszerezni. Nem írja, hogy milyen neműek illetve ivartalanítottak-e, ill. mennyi idősek. ez is számít, ha ellenkező neműek kisebb a baj, de mindenképp ajánlott mindkettő ivartalanítása. ha két kan, nagy verekedések lehetnek. Két kutya összeszoktatásáról bővebben itt olvashat >>