1626. Honnan tudom, hogy beteg a macska?
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Ha beteg macskánknak elsősegélyt szeretnénk nyújtani, először is meg kell tudnunk különböztetni a beteg cicát az egészségestől. De milyen egy egészséges macska?
A macskák, de leginkább kandúrok tulajdonosaiban előbb vagy utóbb (aktuálisan ilyenkor, tavasztájt) felmerül a kérdés: ivartalanítsa-e az állatot, vagy sem? A kérdés nem egyszerű, a döntést több körülmény figyelembevételével kell meghozni
A ragdoll macska sok más fajtához hasonlóan egy véletlen baleset tudatosan tovább alakított eredménye. Az első ragdoll kiscica a 60-as években Kaliforniában látta meg a napvilágot, egy fehér perzsa, és egy burmai kandúr titkos légyottjának gyümölcseként.
Egy napon váratlanul betoppanva barátaimhoz bizarr látvány fogadott: kedvenc perzsa cicájuk kifeszítve feküdt a padlón, a család minden tagja egy-egy végtagját fogta le, miközben a családfő buzgón porszívózta az állatot, aki meg sem próbált kiszabadulni szorult helyzetéből. Szemmel láthatóan megszokta már a procedúrát...
A kérdést nem értem teljesen. Mikor szeretné, hogy a kutya beengedje az ismerőseit? Az Ön jelenlétében vagy amikor nem tartózkodik otthon? Mi konkrétan a probléma? Rájuk ugrál vagy megtámadja őket? Az első esetben meg kell tanítani a kutyát fekve, helyben maradni, és csak azután engedi mozogni, miután a vendégek a házba bementek. Ebben a közelben lévő kutyaiskolában kaphat gyakolati segítséget. A másik megoldás, hogy bezárja a kutyát egy kennelbe vagy megköti. A második esetben minél több emberrel kell összeismertetni, de valószínű, hogy úgy is csak azt fog beengedni, akit ő akar. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra? Hogyan tanítsd meg kutyádat az "ül" parancsszóra? Tanítsd önuralomra a kutyádat! Felugrál a kutyád? Ne büntesd meg, inkább szoktasd le róla!
Vannak ilyen irányú hiedelmek, hogy a kandúr a saját kölykeit is megtámadhatja, hiszen egy félvadon élő kandúr esetében egy időben több "feleség" is előfordulhat. Ha biztonságban akarja tudni a kölyköket, akkor a mamával együtt zárt helyre kell helyezni őket.
Nem valószínű, hogy bántani fogják egymást. De arra gondolt-e, hogy a szuka tüzelésekor problémák lehetnek? Fontolja meg az ivartalanítást.
Nem tudom, mennyi idős a kiscica és honnan származik? Csak feltételezem, hogy eddigi élete során az emberektől nem sok szerető gondoskodást kapott. Tanácsom, hogy vigyék homeopata állatorvoshoz. Címlistát a www.homeopata.hu oldalon találnak.
Az említett tünetek allergiára utalhatnak, vagy esetleg pszichés eredetű abnormális viselkedésre. Ha a kutyák - főleg a nagy mozgásigényűek - hosszú ideig vannak bezárva egyedül, akkor gyakran jelentkeznek ezek a tünetek. Allergia és viszketés elleni kezeléssel, a táplálék antiallergiássá tételével (speciális tápok vannak, például bárányos-rizses) lehet a tüneteket megszüntetni. A pszichés eredetű tünetek pedig természetes alapú nyugtatókkal oldhatók meg.