1626. Honnan tudom, hogy beteg a macska?
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Ha beteg macskánknak elsősegélyt szeretnénk nyújtani, először is meg kell tudnunk különböztetni a beteg cicát az egészségestől. De milyen egy egészséges macska?
A macskák, de leginkább kandúrok tulajdonosaiban előbb vagy utóbb (aktuálisan ilyenkor, tavasztájt) felmerül a kérdés: ivartalanítsa-e az állatot, vagy sem? A kérdés nem egyszerű, a döntést több körülmény figyelembevételével kell meghozni
A ragdoll macska sok más fajtához hasonlóan egy véletlen baleset tudatosan tovább alakított eredménye. Az első ragdoll kiscica a 60-as években Kaliforniában látta meg a napvilágot, egy fehér perzsa, és egy burmai kandúr titkos légyottjának gyümölcseként.
Egy napon váratlanul betoppanva barátaimhoz bizarr látvány fogadott: kedvenc perzsa cicájuk kifeszítve feküdt a padlón, a család minden tagja egy-egy végtagját fogta le, miközben a családfő buzgón porszívózta az állatot, aki meg sem próbált kiszabadulni szorult helyzetéből. Szemmel láthatóan megszokta már a procedúrát...
A westie átlagos élettartama 12-13 esztendő, de - amennyiben jól tartják! - az is előfordulhat, hogy 15-20 évig is elél.
Igen, valószínűleg orsóféreg. állatorvosnál vagy állatpatikában kapható féreghajtóval tanácsos kezelni a cicát.
Amennyiben önmagától elfogadja a felkínált táplálékot (reszelt főtt tojás, rovarok, tiszta ivóvíz), úgy van esélye a túlélésre. A sérüléseket kezelje le Betadin-nal.
Olvasd el 4 részes "Hogyan legyek falkavezér" c. cikksorozatunkat! Ha az egész család betartja az ott leírtakat, akkor is jó eséllyel téged fog falkavezérnek tekinteni a kutya, hiszen te foglalkozol vele a legtöbbet. Ha esetleg a család többi tagja nem tartaná be a szabályokat, akkor még egyértelműbben te leszel a falkavezér, de mi mégis azt javasoljuk, minden családtag "falkavezérként" foglalkozzon a kutyával, hiszen a kívánatos rangsor a kutyád számára: 1.Te 2.többi gazdi és csak a sor végén ő.
A legjobbak a prémium kutyaeledelek, melyek nem olcsók, de magas tápértékük miatt jóval kevesebb kell belőlük, ilyen pl. az Acana, Royal Canin, Eukanuba, Hill´s, ProPac, Pro Plan, Select Gold, stb. Házikoszt: főtt hús, erős fűszerek nélkül, főtt rizs, főtt zöldségek, savanyított tejtermékből egy kevés (pl kefír és natúr joghurt, de tej NEM) Ajánljuk a Duna Könyvkiadó "Mit egyen a kutyám" c. könyvét is, ez nagyon részletesen tartalmazza a kutya etetésének tudnivalóit!