1626. Honnan tudom, hogy beteg a macska?
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Ha beteg macskánknak elsősegélyt szeretnénk nyújtani, először is meg kell tudnunk különböztetni a beteg cicát az egészségestől. De milyen egy egészséges macska?
A macskák, de leginkább kandúrok tulajdonosaiban előbb vagy utóbb (aktuálisan ilyenkor, tavasztájt) felmerül a kérdés: ivartalanítsa-e az állatot, vagy sem? A kérdés nem egyszerű, a döntést több körülmény figyelembevételével kell meghozni
A ragdoll macska sok más fajtához hasonlóan egy véletlen baleset tudatosan tovább alakított eredménye. Az első ragdoll kiscica a 60-as években Kaliforniában látta meg a napvilágot, egy fehér perzsa, és egy burmai kandúr titkos légyottjának gyümölcseként.
Egy napon váratlanul betoppanva barátaimhoz bizarr látvány fogadott: kedvenc perzsa cicájuk kifeszítve feküdt a padlón, a család minden tagja egy-egy végtagját fogta le, miközben a családfő buzgón porszívózta az állatot, aki meg sem próbált kiszabadulni szorult helyzetéből. Szemmel láthatóan megszokta már a procedúrát...
Azt gondolom, hogy röntgen-felvételt kellene készíteni az elváltozásról, az nagyban előrevihetné a kezelést.
A csípőizületi diszplázia (és a vállizületi is) genetikailag öröklődő betegség, amelyeknek a kialakulását a táplálás nem befolyásolja lényegesen. Ha a kutyájának a szülei diszpláziásak voltak, akkor nagy az esély arra, hogy kialakul a betegség, és ezen sem a csonterősítő, sem más táplálási "trükk" nem fog tudni segíteni. A mai modern kölyöktáplálásban a csonterősítő adása egyébként is elavult módszernek számít. A kutyatápok megfelelő mennyiségben és arányban tartalmazzák a csontfejlődéshez szükséges anyagokat, így ilyenkor nincs is szükség külön kiegészítésre. Hagyományos, házi kosztoltatás mellett lehet reális szükség rá, de sokan (így én is) a porok és tabletták helyett a természetes csontfélék etetését részesítik előnyben.
A gyógykezelés előtt alaposan ki kell tisztítani a füleket, ami feltétlen állatorvosi feladat. A megfelelő készítményt is tőle kaphatod csak meg,amivel már otthon is kezelheted a cicád.
Vizeletvizsgálat, Vérvizsgálat, ultrahang, Üdv
Törés esetén rögzíteni kell a lábat, legegyszerűbb két hurkapálca és ragasztószalag segítségével. Ha nem áll el a vérzés az nyomókötéssel kellene leszorítani. Ezt olyan állatorvos is elvégzi, aki nem specializálódott madarakra.