1626. Honnan tudom, hogy beteg a macska?
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Ha beteg macskánknak elsősegélyt szeretnénk nyújtani, először is meg kell tudnunk különböztetni a beteg cicát az egészségestől. De milyen egy egészséges macska?
A macskák, de leginkább kandúrok tulajdonosaiban előbb vagy utóbb (aktuálisan ilyenkor, tavasztájt) felmerül a kérdés: ivartalanítsa-e az állatot, vagy sem? A kérdés nem egyszerű, a döntést több körülmény figyelembevételével kell meghozni
A ragdoll macska sok más fajtához hasonlóan egy véletlen baleset tudatosan tovább alakított eredménye. Az első ragdoll kiscica a 60-as években Kaliforniában látta meg a napvilágot, egy fehér perzsa, és egy burmai kandúr titkos légyottjának gyümölcseként.
Egy napon váratlanul betoppanva barátaimhoz bizarr látvány fogadott: kedvenc perzsa cicájuk kifeszítve feküdt a padlón, a család minden tagja egy-egy végtagját fogta le, miközben a családfő buzgón porszívózta az állatot, aki meg sem próbált kiszabadulni szorult helyzetéből. Szemmel láthatóan megszokta már a procedúrát...
A kérdést csak egy alapos kivizsgálás után lehetne megválaszolni. Szükség lehet röntgenre, citológiai mintavételre, esetleg más vizsgálatokra. Ezekhez általában be kell altatni a cicát, ha nem engedi a vizsgálatokat. Javaslom minél hamarabb ezeket a vizsgálatokat elvégeztetni, mert a késlekedés ronthatja a gyógyulási esélyeket. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
IGEN felnőtt kutyáknál is nagyon sok tanítási és tréning módszer alkalmazható. Azonban vannak a kutyák méretéből, neméből, fajtájából, karakteréből eredő eltérések, különbségek a módszerek hatékonyságát illetően. A talán legfontosabb tényező azonban az, hogy tudni kell módszerek közül a tartási körülményeknek leginkább megfelelőt kiválasztani. Tapasztalataim szerint a könyből olvasott, TV-ben látott, kutyaiskolában hallott, ismerősi/baráti körben terjesztett - tanácsok nem általánosíthatók.
Egeret-bogarat.
Az emberi morális értékitélet szerint normálisnak nem mondható. Szaporodásbiológiailag azonban többszörösen indokolt: - Ez a kutyafajtát az emberi tényésztés annyira a küllem irányába deformálta anatómiailag, hogy a szaporodáshoz, fajfentartáshoz szükséges szervek szinte teljesen működésképtelenek. Ebből eredően az ehez kapcsolódó hormonháztartás - aminek egy részét egyszerűen "anyai ösztön"-nek nevezünk sok egyednél alacsony szinten van, vagy nem működik megfelelően. - Az orvosi beavatkozás vagy a gazdi tapasztalatlansága következtében, ha idegen illatanyag jut a kölyökre, - az anya elpusztítja az utódot, mivel IDEGEN-nek érzékeli. - Ha a beavatkozás során, vagy abból eredően a kölyök kutya nem mutat olyan életjeleket amely az anyakutya értékrendjének megfelel a biztonságos túléléshez, - akkor elpusztítja. Ha jót akarnak a kutyának, Önmaguknak - NE fedeztessék többet a kutyát !!! Az állatorvosmak már most meg kellett volna tudni győzni alapos szakmai, egészségügyi indoklásokkal Önöket egy ivartalanításról !!!
Valamilyen változás, idegen állat, szag, inger van a környezetben.