1626. Honnan tudom, hogy beteg a macska?
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Ha beteg macskánknak elsősegélyt szeretnénk nyújtani, először is meg kell tudnunk különböztetni a beteg cicát az egészségestől. De milyen egy egészséges macska?
A macskák, de leginkább kandúrok tulajdonosaiban előbb vagy utóbb (aktuálisan ilyenkor, tavasztájt) felmerül a kérdés: ivartalanítsa-e az állatot, vagy sem? A kérdés nem egyszerű, a döntést több körülmény figyelembevételével kell meghozni
A ragdoll macska sok más fajtához hasonlóan egy véletlen baleset tudatosan tovább alakított eredménye. Az első ragdoll kiscica a 60-as években Kaliforniában látta meg a napvilágot, egy fehér perzsa, és egy burmai kandúr titkos légyottjának gyümölcseként.
Egy napon váratlanul betoppanva barátaimhoz bizarr látvány fogadott: kedvenc perzsa cicájuk kifeszítve feküdt a padlón, a család minden tagja egy-egy végtagját fogta le, miközben a családfő buzgón porszívózta az állatot, aki meg sem próbált kiszabadulni szorult helyzetéből. Szemmel láthatóan megszokta már a procedúrát...
Igen, pl. ketoprofen. Üdv
Ártalmatlan bőrelváltozástól emlődaganatig sokminden lehet. A fizikális vizsgálattal pontosabbat tud majd mondani a Kolléga.
Ha nem lát kakit, nem jelent semmit, mert az anyjuk megeszi. Ha puffad a hasuk és nem szopnak: beöntés kell. Fecskendő-langyos víz, 10-20 ml lassan benyomni. Has törölgetést be kell fejezni.
T. Gazda! Innen a távolból azt gondolom, hogy a diagnózisa, és a kezelés is megfelelő volt. Az orrhát napsugár okozta leégése nem kizárt. Azonban, ha nem gyógyul, az autoimmun betegségekre kell majd vizsgálni, aminek jellemző tünete a bullózus elváltozás. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves kérdező! A 3 nap bezártság nem tenne jót a macskának. A macska házhoz szoktatására sok stratégia létezik, de a legfontosabb, hogy az állat minél hamarabb megszokja és megszeresse az új környezetét. Még ha kint is szeretné tartani, akkor is eleinte vagy 1 hétig tartsa a lakásban, amíg a macska megszokja a lakást, a környezetet. Utána fokozatosan növelve az időtartamot ki lehet vinni sétálni a macskát az udvarra (ajánlott a póráz), hogy megtanulja melyek az új otthona határai, szomszédai. Amint megszokta az új környezetét, utána lehet csak elkezdeni a kintre szoktatást. Sokkal könyebben megszeret/megszok egy új helyet, ha kedvenc játékait, dolgait oda tesszük neki. Lényeges, hogy olyan helyet biztosítsunk a számára, ahol nem tudják nagyon megzavarni.Idővel pedig az etetést, a fekvőhelyét is ki lehet tolni a házon kívülre. Ez csak egy ötlet volt, végül is a macska viselkedése dönti el, hogy milyen szoktatási módszer válik be a legjobban.