1676. A hermelin csak télen ölt hófehér bundát
A menyét közeli rokona, a hermelin télire csodaszép, hófehér bundát ölt. Ezt a ruhát irigyelték el tőle egykor királyok, hercegek és grófok.
A menyét közeli rokona, a hermelin télire csodaszép, hófehér bundát ölt. Ezt a ruhát irigyelték el tőle egykor királyok, hercegek és grófok.
A gyíkok szaporodása azon a tényen alapszik, hogy minél nagyobb méretekkel rendelkezik a hím, annál vonzóbb a nőstények számára. A nőstény gyíkok ennél fogva szívesebben kelletik magukat az alfa hímek környékén, mint a nyeszlett felhozatal előtt.
A hím egerek szerenáddal csavarják el a nőstények fejét. De mi ebből kimaradunk, hiszen a dalok ultrahangon szólalnak meg.
A kis sándorpapagáj kosarazik, golfozik, eljátssza a döglött madarat, és számtalan más ügyes trükkre is képes.
A macska erős egyéniségű, független, önálló és kíváncsi teremtés. Pont ezt szeretjük benne, és pont ezért tudnánk néha a falra mászni tőle... Vajon egy macskát meg lehet tanítani a helyes viselkedésre?
Az én praxisomban is volt nem régiben egy szinte teljesen ugyanilyen eset. Sajnos nem lett jó vége, el kellett altatni a cicát. Azt gondolom, az Önökének is lesz a "megoldás" az állapotára, a kérdés csak az, hogy mikor. Ez viszont rengeteg tényezőtől függ, leginkább az önök tűrőképességétől.
Sajnos ez 3 hetes korban előfordul.:( Ilyenkor alakul át az emésztőrendszer a tejről a szilárd takarmányra- ilyenkor nagyobb az elhullás esélye.:( Sajnos ezt nagyon sok dolog okozhatja és valószínűleg péntek óta a nyuszi sem él már.:( A többi nyuszi- ha nem fertőzés, ami azért ritka - nincs veszélyben, de figyeljetek oda rájuk, legyenek melegen, legyenek akár ölben is sokat, mert a szeretet az csodákra képes. Ilyen elhullás esetén sok esetben még az orvosi boncolás is egy teljesen egészséges fiókát mutat- tehát sokszor nem tudják még így sem megállapítani a halál okát...
Ha a cica nem tud vizeletet üríteni, sürgős állatorvosi segítséget igényel. Katéterezés vagy a hólyag tartalámának hasfalon át történő leszívása. A végső megoldás a műtét véglegesen megoldja a gondot, de továbbra is ajánlott a diétás táp etetése.
Kedves Érdeklődő! először érdemes elvinni egy jól felszerelt állatorvosi rendelőbe, rengeteg ilyen van (keressen egy Önhöz közelit). Találgatni nem érdemes, minél hamarabb irány az állatorvos! http://www.bpallatorvos.hu/rendelok.html
A cicus valószínűleg nyalogatta a lenyírt, szőrtelen hereborékot, de lehet, hogy más az oka a bőrgyulladásnak. Feltétlen mutassa meg egy állatorvos kollégának!