1676. A hermelin csak télen ölt hófehér bundát
A menyét közeli rokona, a hermelin télire csodaszép, hófehér bundát ölt. Ezt a ruhát irigyelték el tőle egykor királyok, hercegek és grófok.
A menyét közeli rokona, a hermelin télire csodaszép, hófehér bundát ölt. Ezt a ruhát irigyelték el tőle egykor királyok, hercegek és grófok.
A gyíkok szaporodása azon a tényen alapszik, hogy minél nagyobb méretekkel rendelkezik a hím, annál vonzóbb a nőstények számára. A nőstény gyíkok ennél fogva szívesebben kelletik magukat az alfa hímek környékén, mint a nyeszlett felhozatal előtt.
A hím egerek szerenáddal csavarják el a nőstények fejét. De mi ebből kimaradunk, hiszen a dalok ultrahangon szólalnak meg.
A kis sándorpapagáj kosarazik, golfozik, eljátssza a döglött madarat, és számtalan más ügyes trükkre is képes.
A macska erős egyéniségű, független, önálló és kíváncsi teremtés. Pont ezt szeretjük benne, és pont ezért tudnánk néha a falra mászni tőle... Vajon egy macskát meg lehet tanítani a helyes viselkedésre?
Kedves Anita! Ahogy az embereknek, a kutyáknak is először a tejfogai nőnek ki. A fogváltás a 4. hónap vége felé kezdődik, tehát teljesen normális jelenségről van szó az Ön kutyája esetében is.
Kedves Meske! Otthon tartott díszmadarak esetén viszonylag gyakran találkozunk állatorvosi beavatkozást igénylő problémákkal. Az, hogy jó általános állapotban vannak a madarak, mindenképp megnyugtató, érdemes lenne azonban felkeresni a közelben egy díszmadarakkal foglalkozó szakembert a konkrét probléma orvoslása érdekében. Lábvégbetegségek kórokaként legtöbbször a nem megfelelő táplálék okozta hiánybetegségek, a tartási körülmények illetve különböző élősködők fordulnak elő. Manapság igen korszerű készítmények állnak rendelkezésre, a kezelésről minden esetben állatorvosával együtt döntsenek. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Kedves Anita! A sérülés elfertőződhetett, ezért a nyuszit haladéktalanul vigyék állatorvoshoz! A sebnyalogatás ellen védőgallért szoktak tenni az állatokra, az állatorvos ebben is tud segíteni.
A szoptatás megszűnését követően az elapasztás rövidebb-hosszabb idő után bekövetkezik. Hogy ez mennyi időt vesz igénybe, és problémamentesen lezajlik-e, ez egyedi, és több tényező függvénye. Ezért a legjobb lenne, ha az állat érdekében mielőbb felkeresnék a kezelő állatorvost, aki a vizsgálatot követően megfelelő kórjelzést és terápiás javaslatot is fog adni.
Kedves Melinda! Próbálja őket keleti vagy északi fekvésű, árnyékosabb, hűvösebb szobában elhelyezni és sose érje se őket, se a ketrecüket huzamosabb ideig a tűző nap. Használhat ventillátort is a szobájukban (legjobb lenne a légkondicionáló, de ez sok helyen sajnos nem megoldható). Ügyeljen arra, hogy a ventillátor NE közvetlenül rájuk fújja a hideg levegőt, és legyen búvóhelyük, takarójuk, ami alá el tudnak bújni, ha esetleg fáznának. Vigyázzon, hogy az állat ne érje el a ventillátort, és mivel nyaranta sokat szellőztetünk, ajtó-ablak nyitva lehet, ezért fokozottabban ügyeljen a szökésveszély miatt. A ketrecükbe tehet hideg vizes rongyot is, ha melegük van, akkor hűthetik magukat azzal, ahogy alá vagy belebújnak.