1676. Öko-kutya
Nem csak szobatiszta, de környezetbarát is lehet minden házikedvenc. Min érdemes változtatni? Oszd meg mással is!
Nem csak szobatiszta, de környezetbarát is lehet minden házikedvenc. Min érdemes változtatni? Oszd meg mással is!
Boldogabbá és nyugodtabbá teszik mindennapjainkat az állatok? A kutya, macska, nyúl, a rágcsáló, de akár egy ló is lehet "állatterapeuta".
Az emberi boldogság országos felmérése után a kutyák következtek Nagy-Britanniában: megkeresték az ország legboldogabb ebét.
Osszuk-e meg az ágyunkat alvás alatt a háziállatunkkal? Aludjunk kutyával vagy macskával? Mi szól mellette és ellene?
Karácsony táján megszaporodnak a lakásban tartott kutyákat, macskákat fenyegető veszélyek. Sokszor nem is gondolná az ember, mi mindenre kell odafigyelni ilyenkor, ha szeretnénk megkímélni kedvencünket egy kis gyomorrontástól, vagy esetleg akár nagyobb problémáktól.
Igen ajánlatos kezelni, mert az elhúzódó álvemhesség emlőgyulladást és emlődaganatokat okozhat. A kezelésre legalkalmasabb a Galastop suspenzió AUV. Csak állatpatikában kapható vénykötels készítmény, kb. 6 napig kell testtömegnek megfelelően adagolni. A másik gyógyszer a Bromocriptin tbl (humán), de ettől gyakran hánynak. Ajánlatos ezenkívül a kutyát sokat mozgatni és egy kicsit visszavenni a víz- és az ételadagját.
A száraz bőr mindössze csak egy helyi tünet. Az ok többnyire mélyen rejlik. Javaslom, hogy kutyájával keressen fel egy homeopata állatorvost, aki alapos kikérdezése és a kutya vizsgálata után megfelelő gyógymódot, gyógyszert fog javasolni. Címlistát a http://www.homeopata.hu oldalon talál. Kérem szíves visszajelzését, hogy sikerült-e a javaslatom szerint megoldani a problémát!
Kutyáknál is igen változó, hogy meddig van fogamzóképes ivarzási ciklusuk. Azt csak az adott tüzelés vizsgálatával lehet egyértelműen megállapítani, hogy a szuka még foganhat-e idős kora ellenére, vagy sem. Az általános állapotra való messzemenő következtetés levonását is nagyon nagy merészségnek tartom, hiszen ennél azért jóval bonyolultabb a kérdés. Alapos kivizsgálással és laborvizsgálatokkal sokkal többet lehet megállapítani egy idős kutya egészségi állpotáról, mint egyéb módon. Egyébként is javasolt a 7 évesnél idősebb kutyák esetében 6 havonta szűrővizsgálatokat végeztetni, hogy meg lehessen előzni a bajt. Különösen javasolt azon szukák alapos szülészeti kivizsgálása és a tüzelések figyelése, hosszának regisztrálása, amely állatok sohasem ellettek. Ezeknél ugyanis az időskori méhgyulladások előfordulásának esélye nagyobb.
Sok, rendszeres ápolást igénylő kutyafajtát, mint amilyen az uszkár is, ajánlatos minél hamarabb kozmetikába vinni, hogy alkalmazkodjon a körülményekhez - nyírás, fürdetés, szárítás, stb. -, így a későbbiekben jól fogja viselni ezeket, amely tény nem elhanyagolható mind kutya, mind gazdi számára. Tehát, amint a kiskutya megkapta minden, szükséges oltását (kb. három hónapos korára) már lehet kozmetikára vinni. Ami a nyírás intervallumát illeti, az egy uszkár esetében - függetlenül a korától és amennyiben azt szeretné, hogy a fazonját ne veszítse el - kb. másfél hónap.
A karomban futó ér sérülése esetén a karomágy fokozottan érzékennyé válhat, így mindenképpen azt javaslom, hogy ne kozmetikushoz, hanem állatorvoshoz forduljon.