1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Nem megtanítani kell, ha nem motiváélni, szoktatni, nevelni. A séta helyszíne a kutyának élményt kell, hogy jelentsen - jutalomfala, közös élmények, játék, fajtársakkal találkozás, érdekes ingerek megismerése, stb. Valószínűleg ez a kb. két utcányi távolságra nincs meg. Helyette valószínűleg olyan élményekre emlékszik amelyek kellemetlenek voltak, vagy olyan ingerek érik amelyek kellemetlenek. Annak, hogy Ön el akarja hagyni, vagy nem - csak nagyon áttételesen van ehhez köze.
Kedves Gazdi! A tünetek alapján heveny anaphylaxia-ja volt a kutyusnak. Az ételallegia ilyet nem okoz. Bár allergiáról van szó - nem is akármilyen hevességűről - de ezt vagy valamilyen hisztamin tartalmű méreganyag pl. rovarcsípés, vagy valamilyen vegyianyag, pl. injekcó, vakcina stb. válthat ki. A szőrhullás miatt érdemes lenne egy pajzsmirigy vizsgálat is. Minél előbb el kellene vinni orvoshoz, a szetroid kiürülése után. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi! Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak állatorvosi segítségre van szüksége. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Tisztelt Gazdi! A húsevőknek övszerű méhlepényük van, minden magzat saját placentával kapcsolódik az anyja méhéhez. Így minden egyes kis cica után méhlepénynek kell távoznia születésük során. A korábban távozó lepény valamelyik korábbi születésű macskáé lehetett. Üdvözlettel: Varga József
Egy alapos állatorvosi vizsgálatot javaslok kiegészítő laborvizsgálatokkal /vér és bélsár/ együtt.Ezekből kiderülhet hogy minden szerve megfelelően működik-e és ha nem mely szerv működését kell eseteg gyógyszeresen segíteni.